Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Poziomka INDYJSKA

0 Towar niedostępny
11,90 zł 11.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Poziomka INDYJSKA

Duchesena Indica

Stan : pojemnik C-1,5

Wiek sadzonki : 3 letnia

Wysokość : ok. 15 cm

Poziomka/poziomkówka indyjska – sadzonka w pojemniku

Poziomka indyjska to ciekawa roślina owocowa do naszego ogrodu. Bardzo dobrze sprawdza się jako roślina okrywowa na skalniakach i pomiędzy większymi bylinami. Owoce poziomki indyjskiej rosną do góry w przeciwieństwie do znanej nam poziomki odmiany Rugia. Mimo całkiem innego smaku, pozbawionego aromatu poziomki jednak nadają się do jedzenia i nie ma obaw iż się nią zatrujemy.

Zastosowanie

Poziomka indyjska nie ma owoców o atrakcyjnym smaku, aczkolwiek są one jadalne. Z tego względu raczej nie sadzi się jej w celach konsumpcyjnych. W ogrodzie poziomka indyjska sprawdza się jako roślina okrywowa, kwitnie na żółto latem, a jej owoce dojrzewają w połowie wakacji. Dzięki temu iż sterczą na szypułkach do góry są widoczne z daleka i bardzo dekoracyjne.

Wymagania

Poziomkówka indyjska – tak poprawnie się nazywa ta roślina, preferuje miejsca wilgotne oraz lekko ocienione. Sprawdzi się dobrze tam gdzie barwinek czy inna roślina okrywowa. Lubi rosnąć w okolicy oczka wodnego, wokół krzewów oraz rzadko rosnących drzew. Warto wiedzieć iż to roślina spokrewniona z pięciornikami, a tylko wyglądem przypomina nam smaczną poziomkę..

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl