Przerwa zimowa

 

Wysyłki rozpoczynamy w połowie marca 2018r.

ROZWAR WIELKOKWIATOWY ASTRA ROSE

100 Towar dostępny - 100 sztuk
Wysyłka w: od 25 marca
11,99 zł 11.99
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

ROZWAR WIELKOKWIATOWY ASTRA ROSE

Platycodon grandiflorus 'Astra Rose'

Stan: roślina w pojemniku P-11

Wiek sadzonki: 2 letnia

Wysokość: 15-25 cm

Rozwar wielkokwiatowy jest byliną z rodziny dzwonkowatych. Rośnie dziko we wschodniej części Azji, w Chinach, Japonii i Mandżurii.

Dorasta do 60 cm wysokości. Jego ciemnozielone (lekko niebieskawe), jajowato-lancetowate liście są nieregularnie ząbkowane, dolne zebrane są w okółki. Rozwar kwitnie latem: od czerwca do końca sierpnia. Dzwonkowate kwiaty mogą być białe, różowe lub fioletowe. Są efektowne, osiągają 5-8 cm średnicy. Duże pąki są bardzo charakterystyczne – przypominają tobołki (baloniki). Ukazują się na szczytach pędów pojedynczo lub po kilka. Zakwitają, rozwierając szeroko płatki (stąd nazwa). Wiosną rośliny pojawiają się późno – warto więc oznaczać miejsce w którym rosną, by uniknąć uszkodzenia ich podczas prac ogrodowych.

Rozwar należy sadzić w miejscu słonecznym lub lekko ocienionym. Dobrze rośnie na glebach żyznych i przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych, lekko kwaśnych. Nadmiar wody na glebach ciężkich mu nie służy. W miejscach okresowo zalewanych zmarnieje, bo będzie zagniwać. Młode rośliny należy okrywać na zimę. Rozmnaża się go przez nasiona wysiewane od marca do maja do ciepłego inspektu.

Polecany na skalniaki i rabaty. Najlepiej sadzić go w większych grupach, bo wtedy dzięki soczyście zielononiebieskawym liściom staje się mocnym punktem kompozycji (zaleca się 12 sztuk na m2). Efektownie wygląda w pojemnikach. Można też wykorzystywać go na kwiat cięty.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl