Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

ŚWIDOŚLIWA PRINCE WILLIAM

Kod produktu: 1022
Dostępność: brak towaru
Stan:
pojemnik C-3
Wiek sadzonki:
3 letnia
Wysokość:
ok. 20-30 cm
Cena: 24,90 zł 24.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Szybka darmowa dostawa już od 1500 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Świdośliwa PRINCE WILLIAM

Amelanchier 'Prince William'

Świdośliwa odmiany Prince William to krzew rodzący duże, dorodne owoce, o słodkim smaku. Idealne do spożycia na świeżo oraz do robienia przetworów. Dorasta do około 2 metrów na wysokość i praktycznie tyle samo na szerokość. Owoce dojrzewają około połowy czerwca.

Owocowanie

Kwiaty pojawiają się na roślinie w kwietniu w kolorze białym, obsypany nimi krzew wygląda zjawiskowo. Owoce dojrzewają szybko, już w czerwcu możemy zbierać pierwsze jagody. Nadają się do spożycia na surowo oraz na przetwory, zwłaszcza dżemów, kompotów czy konfitur. Owoce są skarbnicą antocyjanów, witamin z grupy B oraz błonnika. Zawierają też dużo mikroelementów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Wymagania

Świdośliwa jest krzewem o niskich wymaganiach glebowych. Rośnie dobrze praktycznie w każdej glebie ogrodowej, zakres tolerancji pH mieści się od lekko kwaśnego do zasadowego. Owoce dojrzewające w pełnym słońcu są smaczne, słodkie i dobrze wybarwione. Zapylenie kwiatów jest o wiele lepsze jeśli mamy co najmniej dwa krzewy świdośliwy rosnące w pobliżu. Cięcie świdośliwy należy wykonać tuż po posadzeniu, aby roślina dobrze się rozkrzewiła. W kolejnych latach usuwamy stare oraz wiotkie pędy zagęszczające krzew i nie wytwarzające owoców.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 1500 zł darmowa wysyłka!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl