Śliwa DUO - JUBILEUM i HAGANTA

184 Towar dostępny - 184 sztuk
Wysyłka w: 10 dni roboczych
27,90 zł 27.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Śliwa DUO - Śliwa Jubileum i Śliwa Haganta

Stan : roślina szczepiona, kopana - zabezpieczona na czas transportu

Podkładka : Ałycza

Wiek sadzonki : 2 lata

Wysokość : 150 cm 

ŚLIWA JUBILEUM

Nowa odmiana wyhodowana w Szwecji.  Jest to odmiana deserowa i przetwórcza. Drzewo rośnie średnio silnie, plonuje obficie.

Owoce przy średnim owocowaniu osiągają masę 60–70 g, a gdy zostanie przeprowadzone przerzedzanie zawiązków, mogą dorastać nawet do 90 g. Skórka jest purpuroworóżowa z wyraźnymi brązowymi kropkami.  Miąższ zwarty, żółty, soczysty, bardzo smaczny. Pestka dość łatwo oddziela się od miąższu.

Dojrzałość zbiorcza druga dekada sierpnia. Tolerancyjna wobec szarki.

ŚLIWA HAGANTA

Haganta to odmiana niemiecka, powstała ze skrzyżowania odmian Cacanka Najbolja i Valor. Drzewo rośnie średnio silnie, kwitnie wcześnie, jest plenne, owocuje dobrze i corocznie. Owocowanie rozpoczyna już w 2-3 roku po posadzeniu. Dojrzałość zbiorcza przypada na drugą połowę września.

OWOCE:  

Są duże o masie około 50-80 g o ciemnogranatowym zabarwieniu skórki, pokryte licznymi jasnymi cętkami i jasnym nalotem woskowym. Skórka jest gruba, co sprawia, że owoce dobrze znoszą daleki transport. Miąższ żółty, a w pełnej dojrzałości pomarańczowy zawarty, soczysty i smaczny, łatwo oddzielający się od pestki. 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl