Śliwa WIKTORIA i SHIRO na JEDNYM drzewie DUO!

283 Towar dostępny - 283 sztuk
Wysyłka w: 5 dni roboczych
27,90 zł 27.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

ŚLIWA WIKTORIA I SHIRO - szczepione na jednym drzewie.

Stan: roślina kopana- zabezpieczona na czas transportu

Podkładka: Ałycza

Wiek sadzonki: 2 letnia

Wysokość: ok. 150 cm

ŚLIWA KRÓLOWA WIKTORIA

Stara, samopylna odmiana, powszechna w niemal całej Europie. Drzewa rosną umiarkowanie silnie, zwłaszcza na początku. Korona kulisto-owalna. Dość wcześnie wchodzi w okres owocowania, owocuje średnio obficie, ma tendencję do owocowania przemiennego. Odmiana dość wrażliwa na mróz, dlatego warto chronić ją przed mrozem w okresie zimowym. Jednak jest to jedna ze smaczniejszych odmian. 

Owoce są średnie do dużych, owalne, wydłużone, o skórce różowo-czerwonej z niebieskawym nalotem, dojrzewają na przełomie sierpnia i września. Miąższ żółty, soczysty i słodki, dość dobrze oddzielający się od pestki.

ŚLIWA JAPOŃSKA SHIRO

Wcześnie wchodzi w okres owocowania, zwykle w 2- 3 roku po posadzeniu, plonuje bardzo obficie i regularnie.Owoce dojrzewają na przełomie lipca i sierpnia lub w pierwszej dekadzie sierpnia.shiro cechuje duża wytrzymałość na mróz oraz duża odporność na choroby grzybowe i szarkę.

 Owoce są średnie o masie około ok 35 g. Przy obfitym plonowaniu drobnieją. Są charakterystycznego sercowatego, symetrycznego kształtu. Skórka i miąższ są koloru żółtego, który jest średnio zwięzły, bardzo soczysty, aromatyczny, kwaskowato-słodki i bardzo smaczny.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl