b3fa435ddb59a731gen (1).jpg
  • nowość

Śliwa kolumnowa IMPERIAL

98 Towar dostępny - 98 sztuk
Wysyłka w: 5 dni
19,90 zł 19.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Stan: roślina kopana -zabezpieczona na czas transportu 

Podkładka: kolumnowa

Wiek sadzonki: 2 letnia

Wysokość: ok. 150 cm

Śliwa kolumnowa Imperial wytwarza wszystkie rodzaje pędów (przewodnik, długopędy i krótkopędy), ale są one skierowane równolegle do siebie tworząc zwarty pokrój. Ma nieco silniejszy wzrost od śliw miniaturowych. Osiąga wysokość 2-3 m. Rośliny mogą być sadzone w odległości 1 m od siebie, dzięki czemu możemy znacznie zaoszczędzić miejsce w ogrodzie.

Owocuje w 2-3 roku po posadzeniu.

 

Sadzenie: dołki należy wykopać tak szerokie i głębokie, aby można było swobodnie rozłożyć system korzeniowy. Dno dołka wypełniamy żyzną ziemią, np. kompostem (nigdy świeżym obornikiem). Drzewka sadzimy 3-5 cm głębiej niż rosły w szkółce. Korzenie przysypujemy ziemią, dokładnie  ubijając. Po posadzeniu robimy niewielkie wgłębienie wokół drzewka (tzw. misę), które służy do zatrzymywania wody z opadów i po podlaniu. Pamiętajmy o konieczności podlewania drzewek zaraz po posadzeniu. Wymagane jest około 4 l wody na drzewko.

 

Gleba: śliwa kolumnowa Imperial wymaga gleb łatwo nagrzewających się, wilgotnych, żyznych i przewiewnych, z niskim poziomem wód gruntowych.Suche i gorące okresy w czasie lata są niekorzystne dla śliw, powodują  zrzucanie zawiązków owoców i drobnienie owoców. Drzewka w czasie suszy trzeba regularnie podlewać.Cięcie korygujące nie wpływa na zmianę kolumnowego pokroju.

  

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl