Wszystkie rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Słonecznica COOPERA

Kod produktu: 0CA9-911C9_20200212111620
Dostępność: brak towaru
Stan:
pojemnik C-0,5
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
wysokość sadzonki uzależniona od pory roku
Cena: 7,90 zł 7.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Słonecznica Coopera

Delosperma Cooperii

Słonecznica Coopera /Delosperma Cooperii/ wyróżnia się intensywnie różowymi płatkami kwiatów świetnie kontrastującymi z żółtymi pręcikami. Pędy są mięsiste oraz płożące. Kwiaty w nocy zamykają się, za to podczas dnia pozostają otwarte. Roślina gęsto zasadzona tworzy efektowne dywany.
Wysokość sadzonki jest uzależniona od pory roku, ale na ogół jest to roślina niska - osiąga do 20 cm. Ze słoneczniccą Coopera poradzą sobie nawet początkujący ogrodnicy, gdyż ze względu na sukulentowe pędy nie trzeba jej obficie podlewać. Wymaga stanowiska mocno nasłonecznionego i ciepłego. Roślina podoła również zimie (strefa mrozoodporności 6-7) przy odrobinie pomocy. Najlepiej zapewnić jej okrycie, by uniknąć negatywnego wpływu podmuchów wiatru. Gleba powinna być mocno przepuszczalna i żwirowa, by móc odprowadzać nadmiar wody. Oferowana sadzonka jest dwuletnia oraz umieszczona w donicy C-0,5 (okrągła, półlitrowa). Okres kwitnienia jest dość długi, przypada on od maja do sierpnia.
Słonecznica Coopera świetnie odnajduje się na wszelakich murach kwiatów. Doskonale wypełni luki między wyższymi okazami lub pustymi przestrzeniami między kamieniami.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl