Wysyłkę roślin rozpoczynamy od około 10 marca.

Zamówienia realizujemy według kolejności ich złożenia.

Słonisz srebrzysty - szczepiony na pniu

164 Towar dostępny - 164 sztuk
Wysyłka w: 5 dni roboczych
41,90 zł 41.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Słonisz srebrzysty

Halimodendron halodendron

Stan : roślina szczepiona w pojemniku C-3 (wiosną i jesienią możliwa wysyłka bez doniczki z zabezpieczonym systemem korzeniowym)

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 90-100 cm

Jest to niezwykle rzadko spotykany w Polsce krzew. Osiąga 1,5-2 m wysokości i około 1,5 m średnicy. Posiada luźną, kulistą koronę oraz cienkie, szare pędy, w starszym wieku rozchylające się na boki. Na pędach występują ciernie dwojakiego rodzaju. Krótkie, usytuowane po dwa u nasady liści oraz długie, będące pozostałością po osadkach liściowych pozostające na roślinie do wiosny. Liście parzysto pierzaste, złożone z 1-4 par liści. Są wąskie, lancetowate długości 2-4 cm. Kwiaty bardzo interesujące, motylkowate z bliska przypominające kwiaty glicynii, bardzo miododajne. W okresie kwitnienia przyciągają owady i motyle. Maja zmienną barwę od prawie białych do jasnopurpurowych poprzez różowe i bladofioletowe. Mają długość do 2 cm i zebrane w pęczkach po 2-4 wzdłuż pędów.

Słonisz jest bardzo odporny na suszę, zasolenie i wysokie temperatury. Preferuje ciepłe, słoneczne stanowiska. Można sadzić go w suchych miejscach na osiedlach oraz w ogrodach przydomowych. Roślina bardzo mrozoodporna.

Najładniej wygląda w kompozycjach rabatowych wraz z innymi krzewami i roślinami bylinowymi. Doskonale nadaje się do sadzenia w miejscach poprzemysłowych, zdegradowanych, czyli wszędzie tam, gdzie inne krzewy nie rosną.

 

 

 

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl