Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Świdośliwa Olcholistna THIESSEN

265 Towar dostępny - 265 sztuk
Wysyłka w: 7 dni roboczych
24,90 zł 24.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Świdośliwa Olcholistna THIESSEN

Amelanchier Lamarckii

Stan: roślina w pojemniku C-2

Wiek sadzonki: 2 letnia

Wysokość: ok. 30-50 cm

Świdośliwa olcholistna ‘Thiessen’ dojrzewa już w czerwcu. Wchodzi w owocowanie już w trzecim roku po posadzeniu. Plon z krzewu może wynosić około 3 kg owoców. Jest tolerancyjna dla gleby jednak warto zapewnić jej żyzne podłoże, wtedy plon jest o wiele większy. Roślina jest odporna na mróz i można ją sadzić na terenie całego kraju. Starsze rośliny dobrze znoszą okresowe susze.

Owocowanie

Dojrzewające pod koniec czerwca owoce są słodkie w smaku oraz lekko winne. Mają przyjemny aromat. Mogą być wykorzystane do przetworów oraz na stół do bezpośredniego spożycia. Dobrze komponują się z kwaskowatymi owocami. Skórka owocu jest ciemno zabarwiona, zawiera też dużo antocyjanów, witamin z grupy B oraz dużo minerałów. Warto rozważyć ich uprawę na terenach, które nie są odpowiednie dla borówki amerykańskiej. Tym bardziej iż zawierają więcej od niej składników mineralnych oraz witamin.

Wymagania i stanowisko

Świdośliwa dobrze rośnie na glebie o odczynie lekko kwaśnym do zasadowego, radzi sobie też na glebach bardziej ubogich. Jeśli mamy na ogrodzie glebę gliniastą to o wiele lepiej na niej urośnie nam świdośliwa niż kwasolubna borówka. Świdośliwa jest wrażliwa na zasolenie oraz brak wilgoci w glebie w pierwszych latach po posadzeniu. Warto sadzić dwie rośliny aby się nawzajem zapylały, wpływa to korzystnie na wielkość plonu.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl