Wszystkie rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

THUJA ŻYWOTNIK OLBRZYMI WHIPCORD

Kod produktu: 3B2A-559F2
Dostępność: brak towaru
Stan:
roślina w pojemniku C-2
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
ok. 10-30 cm
Cena: 19,90 zł 19.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

ŻYWOTNIK OLBRZYMI WHIPCORD

Thuja plicata 'Whipcord'

Żywotnik 'Whipcord' to karłowa forma, nie posiadająca przewodnika, tworząca kopułkę ze zwisającymi sznurkowatymi pędami.

Po 10 latach dorasta do ok. 30cm wysokości. Pędy nie posiadają licznych rozgałęzień, są długie i wyglądem przypominają "czuprynę". Wiosną roślina jest jasnozielona, później ciemnieje, aby jesienią przybrać nieco brunatnego koloru.

Żywotnik olbrzymi w dobrych warunkach rośnie szybko i bujnie, jest rośliną o przeciętnych wymaganiach uprawowych, nie stwarza problemów. Lubi gleby żyzne, przepuszczalne o umiarkowanej wilgotności. Na podłożach piaszczystych i lekkich radzi sobie nieźle, natomiast wymaga wtedy nieco większej wilgotności. Najlepsze są stanowiska Jest wytrzymały na niskie temperatury, jednak podczas mroźnych zimowych wiatrów końcówki pędów mogą przemarzać (jest niestety mniej odporny na mrozy niż żywotnik zachodni). Roślina długowieczna.w rejonach nadmorskich oraz w górach, gdzie opady deszczu są regularne. W miejscach suchych z silnymi wiatrami rośliny rosną słabiej. Silnie rozwinięty system korzeniowy zabezpiecza rośliny przed wywracaniem się - w odróżnieniu do żywotnika zachodniego. On też sprawia, że w starszym wieku rośliny kiepsko znoszą przesadzanie. Żywotnik olbrzymi najlepiej rośnie w pełnym słońcu, nieźle znosi zacienienie, dobrze rośnie w półcieniu.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl