Wszystkie rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

THUJA ŻYWOTNIK ZACHODNI ANNIEK

Kod produktu: DA7A-1451B
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: Przedsprzedaż - Wysyłka po 20 marca
Stan:
roślina w pojemniku C-2
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
ok. 10-20 cm
Cena: 19,90 zł 19.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

ŻYWOTNIK ZACHODNI ANNIEK

Platycladus orientalis "Anniek'

'Anniek' to polska karłowa odmiana, zwarta, rosnąca w formie regularnej kuli. Po 10 latach osiąga zaledwie ok. 30cm wysokości i szerokości.

'Anniek' ma cienkie i wiotkie pędy, które pokryte są nie łuskami, tylko miękkimi złocisto-pomarańczowymi igiełkami. Kolor jest najintensywniejszy na młodych przyrostach na zewnątrz krzewu, starsze igiełki zielenieją. Delikatne pędy łatwo ulegają odkształceniom i zniszczeniom pod ciężarem śniegu. Zimą krzew lekko brązowieje.

Żywotniki mają przeciętne wymagania glebowe, do zdrowego rozwoju niezbędna jest dość duża wilgotność podłoża. Na suchych glebach rosną słabo, korona krzewów jest luźniejsza i rośliny chorują. Lubią podłoże przepuszczalne, żyzne oraz piaszczysto-gliniaste. Również wilgotność powietrza ma tutaj niemały wpływ - im większa, tym lepiej dla żywotników. Żywotniki dość dobrze znoszą zanieczyszczenia powietrza, udają się więc w dużych parkach i w zieleni miejskiej. Żywotniki są odporne na mrozy. Jednak źle znoszą wysuszające mroźne wiatry i otwarte przestrzenie. Młode rośliny rzadko przemarzają. Wytwarzają płytki system korzeniowy, dlatego w czasie suszy, bezśnieżnej zimy i suchego przedwiośnia dobrze jest żywotniki podlewać (by uniknąć suszy fizjologicznej). Należy chronić rośliny przed zaleganiem dużych ilości ciężkiego śniegu, który powoduje deformację krzewów (otrzepujemy śnieg).

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl