Przerwa zimowa

 

Wysyłki rozpoczynamy w połowie marca 2018r.

Tawuła Japońska ANTHONY WATERER

65 Towar dostępny - 65 sztuk
Wysyłka w: 5 dni
11,90 zł 11.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Tawuła Japońska ANTHONY WATERER

Spiraea Japonica 'Anthony Waterer'

Stan :  pojemnik C-1,5

Wiek sadzonki : 3 letnia

Wysokość : ok. 15-30 cm (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm).

Odmianę 'Anthony Waterer' wyróżnia bardzo obfite kwitnienie. Ciemnoróżowe kwiaty pojawiają się na krzewie na początku lata.

Krzew osiąga ok. 80cm wysokości i tyle samo szerokości. Jeśli co roku jest silnie cięty prezentuje ładny, zwarty i półkulisty pokrój. Roślina niecięta z wiekiem ogałaca się w środkowych częściach, ma też luźniejszy, nieregularny kształt.

Pędy ma silnie rozgałęzione, liście - małe (drobniejsze niż u odmian żółtolistnych) i eliptyczne, ostro zakończone, zielone. Młode liście są czerwonawe, często pstre - zdarzają się wybarwione na biało. Ciemnoróżowe kwiaty wyrastają na nowych - tegorocznych - pędach, zebrane są w płaskie małe baldachy. Okres kwitnienia przypada w lecie od czerwca do sierpnia. Cięcie w środku lata spowodować może powtórne kwitnienie we wrześniu.

'Anthony Waterer' - jak wszystkie tawuły japońskie - jest rośliną łatwą w uprawie i wytrzymałą: tolerancyjną odnośnie gleby, odporną na trudne warunki, suszę, szkodniki i choroby. Jest w pełni mrozoodporna. Najlepiej rośnie na słońcu oraz w półcieniu. Na stanowiskach mniej nasłonecznionych może słabiej kwitnąć.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl