Przerwa zimowa

 

Wysyłki rozpoczynamy w połowie marca 2018r.

Tawuła Japońska GOLD FLAME

59 Towar dostępny - 59 sztuk
Wysyłka w: 5 dni
11,90 zł 11.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Tawuła Japońska GOLD FLAME

Spiraea Japonica 'Gold Flame'

Stan :  pojemnik P-13

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 15 cm (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm).

Tawuła japońska 'Goldflame' to jedna z żółtolistnych tawuł, które są bardzo cenną grupą roślin. Są nieodłącznym elementem wielu rabat, wrzosowisk, skalniaków.

Krzew osiąga ok. 60cm wysokości i - jeśli co roku jest silnie cięty - prezentuje ładny, zwarty i półkulisty pokrój. Pędy ma silnie rozgałęzione, liście - małe i eliptyczne, ostro zakończone. Roślina niecięta z wiekiem ogałaca się w środkowych częściach, ma też luźniejszy, nieregularny kształt. Tawuły japońskie jako jedne z pierwszych krzewów wypuszczają wiosną liście - bardzo wcześnie stając się ozdobą ogrodu, kiedy wszyscy są spragnieni kolorów po długich szarych miesiącach zimowych. W tej roli szczególnie dobrze wypadają więc odmiany barwne - żółtolistne. Odmiana 'Goldflame' jest największa spośród żółtych tawuł i ma ciemniejsze, bo raczej zielonożółte niż czysto żółte liście. Nazwa nawiązuje do młodych przyrostów, które "płoną" na końcach pędów intensywną miedzianą barwą. Wiosną 'Goldflame' jest więc najbarwniejszą z wszystkich tawuł: miedziano-żółto-jasnozieloną. Latem liście nieco zielenią, jesienią natomiast delikatnie się przebarwiają.

'Goldflame' - jak wszystkie tawuły japońskie - jest rośliną łatwą w uprawie i wytrzymałą: tolerancyjną odnośnie gleby, odporną na trudne warunki, suszę, szkodniki i choroby. Jest w pełni mrozoodporna.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl