Przerwa zimowa

 

Wysyłki rozpoczynamy w połowie marca 2018r.

Tawuła Japońska MACROPHYLLA
  • nowość

Tawuła Japońska MACROPHYLLA

95 Towar dostępny - 95 sztuk
Wysyłka w: 5 dni
11,90 zł 11.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Tawuła Japońska MACROPHYLLA

Spiraea Japonica 'Macrophylla'

Stan :  pojemnik P-13

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 20-30 cm (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm).

Płomienny niezawodny krzew o pięknych pomarańczowych i czerwonych końcówkach pędów.

'Macrophylla' to odmiana tawuły japońskiej o silnych wyprostowanych pędach i dużych liściach. Młode przybierają barwę czerwieni i pomarańczy, kolor ten utrzymuje się przez cały okres wegetacji. Jesienią cały krzew wygląda płomiennie. Kwiaty różowe w zebrane niewielkich baldachach. Dorasta do ok. 1,5 m wysokości. 

'Macrophylla' - jak wszystkie tawuły japońskie - jest rośliną łatwą w uprawie i wytrzymałą: tolerancyjną odnośnie gleby, odporną na trudne warunki, suszę, szkodniki i choroby. Jest w pełni mrozoodporna. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu, poradzi sobie także w półcieniu. Na stanowiskach mniej nasłonecznionych może słabiej wybarwiać się na żółto i mniej intensywnie kwitnąć.

Nie ma wymagań odnośnie gleby. Toleruje właściwie wszystkie ogrodowe gleby, najlepiej jednak przygotować stanowisko żyzne, lekko wilgotne. Nie znosi ciężkich i podmokłych terenów. Tawułom japońskim służy silne cięcie. Wczesną wiosną zaleca się skracać pędy, co pobudza je do lepszego krzewienia się, nadaje zwarty pokrój i wpływa korzystnie na intensywność kwitnienia 

Tawuła 'Macrophylla' to niezawodny krzew na kolorystyczne rabaty- jego słoneczne barwy rozświetlają każdą kompozycję. Nadaje się do przydomowych ogrodów, ale także do zieleni miejskiej. 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl