Wszystkie rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Tawuła Japońska SHIROBANA

Kod produktu: 18CA-3766A
Dostępność: brak towaru
Stan:
pojemnik C1,5
Wiek sadzonki:
4 lata
Wysokość:
ok. 10-15 cm (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm)
Cena: 12,90 zł 12.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Tawuła Japońska SHIROBANA

Spiraea Japonica 'Shirobana'

 

Obficie pojawiają się latem kwiaty są białe i różowe, a czasem jeden kwiat potrafi być dwukolorowy. Dla wzmocnienia ciekawego efektu warto sadzić krzewy razem po kilka sztuk.

 

Krzew osiąga ok. 80cm wysokości i tyle samo szerokości. Jeśli co roku jest silnie cięty prezentuje ładny, zwarty i półkulisty pokrój. Roślina niecięta z wiekiem ogałaca się w środkowych częściach, ma też luźniejszy, nieregularny kształt.  Pędy ma silnie rozgałęzione, liście - małe (drobniejsze niż u odmian żółtolistnych) i eliptyczne, ostro zakończone, jasnozielone. Dwukolorowe - różowe i białe - kwiaty wyrastają na nowych - tegorocznych - pędach, zebrane są w płaskie małe baldachy. Okres kwitnienia przypada w lecie od końca czerwca do sierpnia.

'Shirobana' - jak wszystkie tawuły japońskie - jest rośliną łatwą w uprawie i wytrzymałą: tolerancyjną odnośnie gleby, odporną na trudne warunki, suszę, szkodniki i choroby. Jest w pełni mrozoodporna. Najlepiej rośnie na słońcu oraz w półcieniu. Na stanowiskach mniej nasłonecznionych może nieco słabiej kwitnąć. Nie ma wymagań odnośnie gleby. Toleruje właściwie wszystkie ogrodowe gleby, najlepiej jednak przygotować stanowisko żyzne, lekko wilgotne. Nie znosi ciężkich i podmokłych terenów. 

Tawułom japońskim służy silne cięcie. Wczesną wiosną zaleca się skracać pędy, co pobudza je do lepszego krzewienia się, nadaje zwarty pokrój i wpływa korzystnie na intensywność kwitnienia. Usuwanie przekwitłych kwiatostanów przedłuża kwitnienie.

 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl