Przerwa zimowa

 

Wysyłki rozpoczynamy w połowie marca 2018r.

Tawuła Japońska SHIROBANA

89 Towar dostępny - 89 sztuk
Wysyłka w: 5 dni
11,90 zł 11.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Tawuła Japońska SHIROBANA

Spiraea Japonica 'Shirobana'

Stan :  pojemnik C-1,5

Wiek sadzonki : 4 letnia

Wysokość : ok. 10-15 cm (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm).

Obficie pojawiają się latem kwiaty są białe i różowe, a czasem jeden kwiat potrafi być dwukolorowy. Dla wzmocnienia ciekawego efektu warto sadzić krzewy razem po kilka sztuk.

 

Krzew osiąga ok. 80cm wysokości i tyle samo szerokości. Jeśli co roku jest silnie cięty prezentuje ładny, zwarty i półkulisty pokrój. Roślina niecięta z wiekiem ogałaca się w środkowych częściach, ma też luźniejszy, nieregularny kształt.  Pędy ma silnie rozgałęzione, liście - małe (drobniejsze niż u odmian żółtolistnych) i eliptyczne, ostro zakończone, jasnozielone. Dwukolorowe - różowe i białe - kwiaty wyrastają na nowych - tegorocznych - pędach, zebrane są w płaskie małe baldachy. Okres kwitnienia przypada w lecie od końca czerwca do sierpnia.

'Shirobana' - jak wszystkie tawuły japońskie - jest rośliną łatwą w uprawie i wytrzymałą: tolerancyjną odnośnie gleby, odporną na trudne warunki, suszę, szkodniki i choroby. Jest w pełni mrozoodporna. Najlepiej rośnie na słońcu oraz w półcieniu. Na stanowiskach mniej nasłonecznionych może nieco słabiej kwitnąć. Nie ma wymagań odnośnie gleby. Toleruje właściwie wszystkie ogrodowe gleby, najlepiej jednak przygotować stanowisko żyzne, lekko wilgotne. Nie znosi ciężkich i podmokłych terenów. 

Tawułom japońskim służy silne cięcie. Wczesną wiosną zaleca się skracać pędy, co pobudza je do lepszego krzewienia się, nadaje zwarty pokrój i wpływa korzystnie na intensywność kwitnienia. Usuwanie przekwitłych kwiatostanów przedłuża kwitnienie.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl