Przerwa zimowa

 

Wysyłki rozpoczynamy w połowie marca 2018r.

Tawuła Nippońska SNOWMOUND

43 Towar dostępny - 43 sztuk
Wysyłka w: 5 dni
11,90 zł 11.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Tawuła Nippońska SNOWMOUND

Spiraea Nipponica 'Snowmound'

Stan :  pojemnik P-13

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 30-60 cm (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm).

Krzew dorastający do ok. 1m wysokości i 2m szerokości. Szeroki i rozłożysty obficie kwitnie w czerwcu, wtedy to cały pokrywa się drobnymi białymi kwiatami. Liście są drobne wąskie i ciemnozielone.

Jest to roślina mało wymagająca, najlepiej radzi sobie na stanowisku słonecznym i półcienistym. Dobrze rośnie właściwie w każdej glebie, najlepiej jednak, aby podłoże było dostatecznie wilgotne i żyzne. Wszystkie tawuły dobrze znoszą cięcie, należy jednak pamiętać, że odmiana ta kwitnie na pędach zeszłorocznych - cięcie prześwietlające i formujące wykonujemy więc po kwitnieniu.

Tawuła 'Snowmound' to bardzo dobry krzew do założeń naturalistycznych, nadaje się do zieleni publicznej i ogrodów przydomowych. Ładnie prezentuje się jako samotny krzew, ale równie pięknie wygląda posadzony w długim szpalerze.

Ze względu na odporność nie tylko na zanieczyszczenia, ale także na mroźne wiatry sadzony jest często w parkach miejskich, wzdłuż ruchliwych ulic lub przy autostradach. W mniejszych ogrodach barwnie wygląda szczególnie kiedy cały pokrywa się białymi kwiatami. Krzew posadzić możemy na tle zielonych żywopłotów lub na mieszanych rabatach. Dobrze komponuje się z innymi niższymi tawułami japońskimi, berberysami Thunberga lub forsycją pośrednią.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl