Wszystkie rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Tawuła Nippońska SNOWMOUND

Kod produktu: 721A-6118E
Dostępność: brak towaru
Stan:
pojemnik P13
Wiek sadzonki:
2 lata
Wysokość:
20-30 cm
Cena: 17,90 zł 17.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Tawuła Nippońska SNOWMOUND

Spiraea Nipponica 'Snowmound'

 

Krzew dorastający do ok. 1m wysokości i 2m szerokości. Szeroki i rozłożysty obficie kwitnie w czerwcu, wtedy to cały pokrywa się drobnymi białymi kwiatami. Liście są drobne wąskie i ciemnozielone.

Jest to roślina mało wymagająca, najlepiej radzi sobie na stanowisku słonecznym i półcienistym. Dobrze rośnie właściwie w każdej glebie, najlepiej jednak, aby podłoże było dostatecznie wilgotne i żyzne. Wszystkie tawuły dobrze znoszą cięcie, należy jednak pamiętać, że odmiana ta kwitnie na pędach zeszłorocznych - cięcie prześwietlające i formujące wykonujemy więc po kwitnieniu.

Tawuła 'Snowmound' to bardzo dobry krzew do założeń naturalistycznych, nadaje się do zieleni publicznej i ogrodów przydomowych. Ładnie prezentuje się jako samotny krzew, ale równie pięknie wygląda posadzony w długim szpalerze.

Ze względu na odporność nie tylko na zanieczyszczenia, ale także na mroźne wiatry sadzony jest często w parkach miejskich, wzdłuż ruchliwych ulic lub przy autostradach. W mniejszych ogrodach barwnie wygląda szczególnie kiedy cały pokrywa się białymi kwiatami. Krzew posadzić możemy na tle zielonych żywopłotów lub na mieszanych rabatach. Dobrze komponuje się z innymi niższymi tawułami japońskimi, berberysami Thunberga lub forsycją pośrednią.

 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl