Przerwa zimowa

 

Wysyłki rozpoczynamy w połowie marca 2018r.

Tawuła japońska Japanese Dwarf
  • nowość

Tawuła japońska JAPANESE DWARF

59 Towar dostępny - 59 sztuk
Wysyłka w: 5 dni
10,90 zł 10.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Tawuła Japońska JAPANESE DWARF

Spiraea Japonica 'Japanese Dwarf'

Stan :  pojemnik C-2

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 20 cm (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm).

Odmiana ta - to jak nazwa wskazuje - prawdziwy karzełek wśród tawuł osiąga zaledwie 30cm wysokości, przy 50cm średnicy i prezentuje ładny, zwarty, płasko kulisty pokrój - nawet nieprzycinany. Jest to typowa roślina okrywowa.

Pędy ma silnie rozgałęzione, liście - małe (drobniejsze niż u odmian żółto listnych) i eliptyczne, ostro zakończone, zielone. Jesienią kolor matowieje. Różowe kwiaty wyrastają na nowych - tegorocznych - pędach, zebrane są w płaskie małe baldachy. Okres kwitnienia przypada w lecie od czerwca do sierpnia.

'Japanese Dwarf' - jak wszystkie tawuły japońskie - jest rośliną łatwą w uprawie i wytrzymałą: tolerancyjną odnośnie gleby, odporną na warunki miejsce, suszę, szkodniki i choroby. Jest w pełni mrozoodporna.

Najlepiej rośnie w pełnym słońcu, poradzi sobie także w półcieniu. Na stanowiskach mniej nasłonecznionych może słabiej kwitnąć. Nie ma wymagań odnośnie gleby. Toleruje właściwie wszystkie ogrodowe gleby, najlepiej jednak przygotować stanowisko żyzne, lekko wilgotne. Nie znosi ciężkich i podmokłych terenów.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl