Przerwa zimowa

 

Wysyłki rozpoczynamy w połowie marca 2018r.

Thuja AUREA NANA

156 Towar dostępny - 156 sztuk
Wysyłka w: 5 dni
13,90 zł 13.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

 Żywotnik Wschodni AUREA NANA

Thuja orientalis 'Aurea Nana'

Stan :  pojemnik C-2 

Wiek sadzonki : 3 letnia

Wysokość : ok. 20-40 cm 

Jest to karłowy gęsty zimozielony krzew o jajowatym pokroju. Rośnie powoli: w wieku 10 lat osiąga ok. 70cm wysokości.

Posiada efektowne ułożenie wachlarzowatych pędów - ustawione są one pionowo w jednej płaszczyźnie. Pokryte są małymi żółtymi łuskami, na zimę przybierają lekko brunatnego zabarwienia (nieco delikatniejszego niż u innych żywotników). Żywotnik wschodni jest nieco bardziej wrażliwy na mrozy niż inne żywotniki - szczególnie młode okazy nie znoszą mroźnych zimowych wiatrów. Najlepiej sadzić go w ciepłych, osłoniętych miejscach. Dobrze będzie się czuł otulony przez inne rośliny. 

Wymagania glebowe nie są wielkie, dobrze rośnie na glebach przepuszczalnych, próchnicznych. Lubi podłoże ciepłe o dobrej strukturze. Najlepiej sadzić go w słonecznych miejscach o lekko kwaśnym podłożu. Jest wytrzymały na suszę i letnie upały, ale lubi dużą wilgotność powietrza.

Jesienią żywotniki zmieniają nieco barwę na brunatną, naturalnym ich procesem jest również jesienne zasychanie pędów. Wiosną rośliny należy je przeczesać.

Odmiana 'Aurea Nana' to bardzo atrakcyjna roślina, cenna ze względu na zwarty pokrój oraz złocistożółte wybarwianie igieł. Jest wspaniała na wrzosowiska i skalniaki oraz do założeń kolorystycznych

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl