Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Truskawka ŻÓŁTA

0 Towar niedostępny
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Truskawka Żółta

Stan : pojemnik P-6

Wiek sadzonki : 1-roczna

Wysokość : ok. 10-15 cm

Truskawka żółta 

Żółtowocowa odmiana truskawki. Oprócz niespotykanej barwy owoce wyróżniają się wyśmienitym smakiem. Żółty kolor jest nieatrakcyjny dla ptaków, które omijają owoce tej odmiany przy wyszukiwaniu pokarmu. Krzewinki rosną na wysokość około 20 centymetrów. Co ciekawe, jest to odmiana owocująca praktycznie do samej jesieni. Więc truskawki w kolorze słońca można mieć na bieżąco przez całe lato.

Owocowanie

Owoce żółtej odmiany truskawki rosną dość sporej wielkości. Kolor skórki jest żółty, z delikatnym połyskiem. Smak owocu określany jako wyśmienity, słodki z winną nutą. Miąższ jest jędrny, delikatny. Owoce nadają się zarówno do bezpośredniego spożycia oraz na przetwory.

Wymagania

Truskawka wymaga gleb przepuszczalnych, średnio żyznych o lekko kwaśnym odczynie. Roślina ta jest wrażliwa na suszę, zagrożeniem może być też woda stojąca w obrębie korzeni, które mogą zacząć gnić. Jednakże zapewnienie stałej wilgoci w glebie oraz odpływu w przypadku zbyt intensywnych opadów pozwala utrzymać rośliny w dobrej kondycji. Międzyrzędzia warto ściółkować, chronimy w ten sposób rośliny przed rozwojem chwastów oraz nadmiernym parowaniem wody z gleby.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl