Wysyłka zamówień do 14 dni.

Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

  • nowość

Truskawka powtarzająca SELVA

114 Towar dostępny - 114 sztuk
Wysyłka w: 14 dni roboczych
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Truskawka SELVA - powtarzająca

Stan : pojemnik P-6

Wiek sadzonki : 1-roczna

Wysokość : ok. 10-15 cm

Jest to odmiana powtarzająca owocowanie. Pierwsze owoce pojawiają się na przełomie maja i czerwca, a następnie owocuje od połowy lipca aż do przymrozków. Owoce duże i bardzo duże, odporne na szarą pleśń. Rośliny tworzą bardzo dużo kwiatostanów, dzięki czemu przy zapewnieniu odpowiedniej ilości wilgoci można uzyskać obfite plony. Doskonale nadają się do transportu jak i do bezpośredniego spożycia. W chłodniejszych regionach kraju można na zimę delikatnie okrywać rośliny. Zaleca się silne nawożenie, uprawę na żyznej i wilgotnej glebie. Okres między owocowaniem pierwszym a drugim nie przekracza 2-3 tygodni, czyli odmiana ta plonuje praktycznie ciągle do przymrozków (w przeciwieństwie do innych odmian powtarzających).

Selva, odmiana truskawek deserowa, powtarzająca owocowanie. Odpowiednio prowadzona może być również truskawką tzw. „wiszącą” lub „pnącą”.

Owoce:

truskawki duże, niektóre nawet bardzo duże, atrakcyjne. Stożkowate, szerokostożkowate, sercowate. Skóra jednolicie czerwona, z połyskiem. Miąższ bardzo jędrny, jasnoczerwony, dobrze znosi długotrwały transport i przetrzymywanie w warunkach pokojowych.

Roślina o wzroście umiarkowanie silnym, luźna, rozłożysta.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl