Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Truskawka powtarzająca SELVA

0 Towar niedostępny
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Truskawka SELVA - powtarzająca

Stan : pojemnik P-6

Wiek sadzonki : 1-roczna

Wysokość : ok. 10-15 cm

Truskawka Selva – powtarzająca owocowanie, całoroczna

Selva to jedna z odmian truskawek powtarzających owocowanie. Pierwsze zbiory przypadają na przełom maja i czerwca. Natomiast drugi etap owocowania zaczyna się po 3 tygodniach od zakończenia zbiorów wiosennych. Ze względu na tak długi okres plonowania należy zadbać o odpowiednią wilgotność gleby dla tych roślin. Wtedy możemy liczyć na spore zbiory. Owoce tej odmiany truskawki są smaczne, nadają się do transportu, można je też przeznaczać na przetwory oraz do bezpośredniego spożycia.

Owocowanie

Pierwsze owoce dojrzewają na przełomie maja i czerwca. Owoce są sporej wielkości, wykazują sporą odporność na atak szarej pleśni. Kolor truskawek jest czerwony, skórka z wyraźnym połyskiem i żółtymi pestkami. Kształt owocu sercowaty, z wyraźnie zaznaczonym stożkiem. Miąższ owocu zwarty, jędrny, jasnoczerwony. Owoce bardzo dobrze znoszą transport oraz przetrzymywanie w temperaturze pokojowej.

Wymagania

Truskawka Selva ma duże wymagania wodne. Ze względu na długi okres owocowania potrzebuje też większej dawki nawozowej niż odmiany owocujące raz w roku. Odmiana tworzy dość luźny i rozłożysty pokrój. Truskawki najlepiej rosną na glebie przepuszczalnej, wilgotnej oraz lekko kwaśnej. Warto ściółkować międzyrzędzia słomą albo innym materiałem organicznym. Truskawki w uprawie ekologicznej warto sadzić współrzędnie z warzywami cebulowymi. Dzięki temu ogranicza się występowanie szarej pleśni na owocach.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl