Przerwa zimowa

 

Wysyłki rozpoczynamy w połowie marca 2018r.

Trzmielina Fortune'a HARLEQUIN

176 Towar dostępny - 176 sztuk
Wysyłka w: 5 dni
11,90 zł 11.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Trzmielina Fortune'a HARLEQUIN

Euonymus fortunei ‘Harlequin’

Roślina w pojemniku: P-11

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokości: ok. 10-15 cm.

Piękna odmiana trzmieliny o bardzo jasnych - całkowicie białych - nowych przyrostach.

Jest to płożący krzew zimozielony. Płoży się po ziemi na wysokości około 30cm, ale możemy ją też formować w stożek czy kulę i wtedy będzie wyższa. Jeśli posadzimy trzmielinę przy podporze, będzie wspinać się na wysokość nawet 2m.

Największą ozdobą odmiany 'Harlequin' są liście - młode przyrosty są biało-pstre, prawie całkowicie kremowe. W miarę wzrostu nabierają więcej zielonego koloru na liściach. 

Zdecydowanie najlepszym miejscem do uprawiania trzmieliny Fortune'a jest półcienistyzakątek ogrodu, w którym roślina będzie mogła ładnie się rozrastać pod luźnymi koronami drzew i wyższych krzewów. 'Harlequin' nie powinna rosnąć na słońcu, gdyż jej młode kremowe przyrosty ulegają na niej poparzeniu. Lubi umiarkowanie wilgotną glebę, dobrze znosi okresy suszy. Gleba pod uprawę powinna być cięższa, ale przepuszczalna, najlepiej piaszczysto-gliniasta. Roślina dobrze znosi zanieczyszczenia powietrza, dlatego z powodzeniem może być sadzona w przydomowych przedogródkach biegnących wzdłuż drogi.

Pomimo tego, że stosowana jest często w trudnych do uprawy, cienistych miejscach ogrodu, to sama nie wymaga szczególnej uwagi gospodarza. Dodatkowo roślina jest mrozoodporna i ładnie prezentuje się zimą. Jedynie w bardzo surowe zimy może nadmarzać - po przycięciu bez problemu odbija. Kolorowe trzmieliny przede wszystkim znakomite rośliny do rozświetlania cienistych zakątków w ogrodzie.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl