Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Trzmielina Fortune'a HARLEQUIN

Kod produktu: FA2A-424ED
Dostępność: brak towaru
Stan:
pojemnik P11
Wiek sadzonki:
2 lata
Wysokość:
10-15 cm
Cena: 19,90 zł 19.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Trzmielina Fortune'a HARLEQUIN

Euonymus fortunei ‘Harlequin’

Roślina w pojemniku: P-11

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokości: ok. 15-20 cm.

Piękna odmiana trzmieliny o bardzo jasnych - całkowicie białych - nowych przyrostach.

Jest to płożący krzew zimozielony. Płoży się po ziemi na wysokości około 30cm, ale możemy ją też formować w stożek czy kulę i wtedy będzie wyższa. Jeśli posadzimy trzmielinę przy podporze, będzie wspinać się na wysokość nawet 2m.

Największą ozdobą odmiany 'Harlequin' są liście - młode przyrosty są biało-pstre, prawie całkowicie kremowe. W miarę wzrostu nabierają więcej zielonego koloru na liściach. 

Zdecydowanie najlepszym miejscem do uprawiania trzmieliny Fortune'a jest półcienistyzakątek ogrodu, w którym roślina będzie mogła ładnie się rozrastać pod luźnymi koronami drzew i wyższych krzewów. 'Harlequin' nie powinna rosnąć na słońcu, gdyż jej młode kremowe przyrosty ulegają na niej poparzeniu. Lubi umiarkowanie wilgotną glebę, dobrze znosi okresy suszy. Gleba pod uprawę powinna być cięższa, ale przepuszczalna, najlepiej piaszczysto-gliniasta. Roślina dobrze znosi zanieczyszczenia powietrza, dlatego z powodzeniem może być sadzona w przydomowych przedogródkach biegnących wzdłuż drogi.

Pomimo tego, że stosowana jest często w trudnych do uprawy, cienistych miejscach ogrodu, to sama nie wymaga szczególnej uwagi gospodarza. Dodatkowo roślina jest mrozoodporna i ładnie prezentuje się zimą. Jedynie w bardzo surowe zimy może nadmarzać - po przycięciu bez problemu odbija. Kolorowe trzmieliny przede wszystkim znakomite rośliny do rozświetlania cienistych zakątków w ogrodzie.

 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl