Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Wierzba japońska HAKURO NISHIKI - krzew

173 Towar dostępny - 173 sztuk
Wysyłka w: 7 dni roboczych
12,90 zł 12.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Wierzba Hakuro Nishiki - krzew

Salix repens 'Hakuro Nishiki'

Stan : pojemnik P-13

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 40-50 cm 

Jest to silnie rosnący krzew o kulistym, gęstym pokroju, który zawdzięcza licznym, smukłym gałązkom pojawiającym się u nasady rośliny. Pędy są gładkie, mało rozgałęzione, w brązowoczerwonym kolorze, dzięki czemu roślina jest atrakcyjna także w stanie bezlistnym.

Roślina nie jest trudna w uprawie i można polecić ją nawet początkującym ogrodnikom. Silny wzrost, kulisty pokrój, ciekawe wybarwienie liści i tolerancja na błędy popełniane w uprawie sprawiają, że jest to roślina, którą warto mieć w ogrodzie.

Największą ozdobą odmiany jest kolor młodych przyrostów. Drobne lancetowato wydłużone liście wiosną są różowo-biało-zielone. Z upływem dni zaczyna znikać róż i biel, który jest zastępowany coraz większa ilością zieleni - ta pod koniec lata dominuje na roślinie. Kolorowe zjawisko możemy powtórzyć, tnąc roślinę w połowie czerwca. ‘Hakuro-nishiki’ możemy zakupić nie tylko w formie piennej, lecz także w formie niskiego krzewu, który niecięty dorasta do 100-120cm wysokości i szerokości. 

Warto wiedzieć, że wierzba całolistna 'Hakuro-nishiki' jest ekspansywna (wymaga cięcia) i wymaga dużej ilości światła słonecznego i stale wilgotnej gleby. Jest dość podatna na choroby grzybowe, które osłabiają roślinę i szpecą jej liście. Krzew może rosnąć na każdym typie gleby o różnych pH, ale nie lubi być przesuszany. Jak wszystkie wierzby lubi bowiem wilgoć, w czasie suszy należy go często i obficie podlewać. Możne być sadzony na podmokłym podłożu, przy okazji pomoże osuszyć teren przez transpirację wody z gleby.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl