Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Wierzba purpurowa NANA - krzew

196 Towar dostępny - 196 sztuk
Wysyłka w: 7 dni roboczych
15,90 zł 15.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Wierzba Purpurowa NANA

Salix purpurea 'Nana'

Stan : pojemnik P-13

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 20 cm 

Jest to silnie rosnący krzew o kulistym, gęstym pokroju, który zawdzięcza licznym, smukłym gałązkom pojawiającym się u nasady rośliny. Pędy są gładkie, mało rozgałęzione, w brązowoczerwonym kolorze, dzięki czemu roślina jest atrakcyjna także w stanie bezlistnym.

Liście są drobne lancetowato wydłużone w zielono srebrzystym kolorze. ‘Nana’ możemy zakupić nie tylko w formie piennej, lecz także w formie niskiego krzewu, który niecięty dorasta do 200cm wysokości i szerokości. 

Warto wiedzieć, że wierzba purpurowa jest silnie rosnąca (wymaga cięcia) i lubi słoneczne wilgotne stanowiska. Krzew cechuje się bardzo dużą tolerancją względem podłoża w którym rośnie i udaje się na glebach od piaszczystych po gliniaste oraz od alkalicznych po kwaśne. Podlewanie wierzby również nie stanowi problemy gdyż doskonale radzi sobie z suszą i niedoborami wody. Odmiana jest całkowicie mrozoodporna, a jedynym zabiegiem o którym warto pamiętać to jej regularne coroczne cięcie.

'Nana' dzięki ładnemu kulistemu pokrojowi dobrze będzie prezentowała się jako okaz soliterowy. Umiłowanie do wody sprawia, że krzew doskonale będzie się czuł w okolicy zbiornika wodnego, gdzie woda samoistnie paruje.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl