Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Sezon wysyłkowy roślin kopanych z gruntu rozpoczyna się od 21 września wg kolejności zamówień.

Żurawka CASCADE DAWN

0 Towar niedostępny
12,90 zł 12.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Żurawka CASCADE DAWN

Heuchera 'Cascade Dawn'

Stan : pojemnik P-13

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 10-20 cm (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm).

Bylina tworząca kępy o wysokości 30-40 cm. Liście sercowate, klapowane, srebrzyste z gęstym ciemnopurpurowym żyłkowaniem, dekoracyjne przez długi czas. Smukłe kwiatostany drobnych, różowych kwiatów, w VI - VII. Wymaga gleby wilgotnej, żyznej, zasobnej w próchnicę, najlepiej o odczynie obojętnym.

Odmiana polecana do nasadzeń jednoodmianowych w większych grupach. Doskonale nadaje się do tworzenia barwnych kompozycji z innymi odmianami żurawek, do sadzenia w ogrodach skalnych oraz w pojemnikach ustawianych na balkonach i tarasach.

Odmiana tolerancyjna w stosunku do gleby i nasłonecznienia, odporna na mróz. Bardzo dobrze rośnie jeśli gleba jest, żyzna, wilgotna, o odczynie lekko kwaśnym. Odmiana wytrzymała na letnie upały.

Żurawki doskonale nadają się do kompozycji z innymi odmianami barwnymi tiarelli, żuraweczek i żurawek, a także z brunerami, funkiami oraz trawami ozdobnymi. Żurawka jest również wspaniałą propozycją do ozdoby pojemników, skalniaków i rabat z bylinami. Uroda żurawek dzięki mnogości odmian pozwala wszechstronnie je zastosować zarówno w małych jak i dużych ogrodach. Mogą być sadzone pojedynczo z innymi gatunkami lub tworzyć niewielkie grupy stanowiące akcent barwny.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl