Wysyłkę roślin rozpoczynamy od około 10 marca.

Zamówienia realizujemy według kolejności ich złożenia.

Żurawka CORAL FOREST

123 Towar dostępny - 123 sztuk
Wysyłka w: 5 dni roboczych
12,90 zł 12.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Żurawka CORAL FOREST

Heuchera 'Coral Forest'

Stan : pojemnik P-13

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 10-20 cm (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm).

Podstawą w uprawie żurawek jest gleba. Powinna być dobrej jakości - żyzna, próchnicza, wilgotna, lecz przepuszczalna o pH obojętnym, lekko zasadowym lub lekko kwaśnym. Żurawki źle znoszą suszę. Najlepiej rosną w półcieniu, bez ostrego słońca. Jednak odmiana 'Palace Purple' dobrze radzi sobie na słońcu. Rośliny dobrze radzą sobie także w cieniu, mogę jedynie gorzej się wybarwiać. Warto wtedy oszczędniej je podlewać. Posadzone na intensywnej wystawie słonecznej wymagają częstszego podlewania, by podłoże pozostawało stale wilgotne (ale bez stagnującej wody). Byliny można również z powodzeniem uprawiać na cięższych glebach po uprzednim przygotowaniu podłoża - usypaniu drenażu i polepszeniu gleby kompostem i torfem. Żurawki posadzone w przeciętnej glebie ogrodowej lub starsze egzemplarze warto jest nawozić wieloskładnikowym nawozem mineralnym lub podsypać jesienią kompostem.

Bylina stosunkowo łatwa w uprawie. Najlepiej rośnie na stanowiskach ciepłych, półcienistych lub słonecznych. Wymaga przeciętnych ogrodowych, przepuszczalnych, uprawionych co najmniej do głębokości 25–30 cm, dość żyznych gleb, umiarkowanie wilgotnych, o odczynie obojętnym lub lekko zasadowym (o pH 5,5-6,5). Roślina dość wrażliwa na suszę, brak wody powoduje znaczne osłabienie kwitnienia. Pozostawiona wiele lat w tym samym miejscu zaczyna zasychać od środka, dlatego co kilka lat warto ją przesadzić, przy okazji dzieląc roślinę na kilka egzemplarzy. Całkowicie mrozoodporna. 

To doskonała roślina na rabaty bylinowe, obwódki i do ogrodów skalnych. Doskonale nadaje się również do tworzenia zwartych, zadarniających kobierców, wówczas rośliny sadzimy w rozstawie około 30x30cm. Świetnie sprawdzi się również w barwnych zestawieniach z sezonowymi roślinami balkonowymi i tarasowymi. Doskonała zarówno do przydomowych ogrodów, jak i parków i zieleni publicznej. Ze względu na swą wysoką odporność na mróz, doskonale nadaje się również do uprawy w pojemnikach. Zarówno kwiaty, jak i liście mogą być też stosowane w bukietach i kompozycjach florystycznych jako kwiaty i zieleń cięta.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl