Wysyłkę roślin rozpoczynamy od około 10 marca.

Zamówienia realizujemy według kolejności ich złożenia.

Żurawka LIME RUFFLES

0 Towar niedostępny
12,90 zł 12.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Żurawka LIME RUFFLES

Heuchera 'Lime Ruffles'

Stan : pojemnik P-13

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 10-20 cm (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm).

Prezentowana żurawka osiąga 25-30 cm wysokości. Wyróżniają ją silnie pomarszczone limonkowe liście, których brzegi są lekko kremowe. Całość kompozycji dopełniają białe kwiatostany zdobiące żurawkę w maju i czerwcu.

Żurawki i żuraweczki są bylinami łatwymi w uprawie, potrzebują lekkiej, próchniczej i przepuszczalnej gleby o średniej żyzności. Bujnemu wzrostowi sprzyja regularne podlewania i zapewnienie optymalnej ilości wody w okresach suszy. Większość żurawek najlepiej rozwija się w warunkach stanowiska częściowo ocienionego. Żurawki cechują się bardzo dobrą mrozoodpornością, a okrywanie wskazane jest jedynie w przypadku bardzo mroźnych, bezśnieżnych zim, aby ich liście nie doznały znacznych uszkodzeń. 

Żurawki doskonale nadają się do kompozycji z innymi odmianami barwnymi tiarelli, żuraweczek i żurawek, a także z brunerami, funkiami oraz trawami ozdobnymi. Żurawka jest również wspaniałą propozycją do ozdoby pojemników, skalniaków i rabat z bylinami. Uroda żurawek dzięki mnogości odmian pozwala wszechstronnie je zastosować zarówno w małych jak i dużych ogrodach. Mogą być sadzone pojedynczo z innymi gatunkami lub tworzyć niewielkie grupy stanowiące akcent barwny.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl