Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Sezon wysyłkowy roślin kopanych z gruntu rozpoczyna się od 21 września wg kolejności zamówień.

Żurawka MELTING FIRE

224 Towar dostępny - 224 sztuk
Wysyłka w: 7 dni roboczych
15,90 zł 15.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Żurawka MELTING FIRE

Heuchera 'Melting Fire'

Stan : pojemnik C-1

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 10-20 cm (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm).

Żurawka amerykańska ‘Marvelous Marble' to kępiasta bylina,o szybkim wzroście, należąca do rodziny skalnicowatych. Odmiana ta została wyselekcjonowana w 2009 roku przez firmę Syngenta Flowers i wprowadzona na rynek w 2010 roku.

Ta krzewinka tworzy zwarte poduchy szaro-zielonych, marmurkowych, owalnosercowatych, klapowanych liści odziomkowych, o orzęsionych brzegach wyrastających na długich ogonkach liściowych, o wysokości około 30cm. Liście mają wyraźne żyłkowanie i w trakcie sezony zmieniają swoja barwę z bardziej brązowawej - wiosną, na bardziej srebrzystą - jesienią. Pędy kwiatostanowe cienkie, wysokie, nieulistnione, wyrastające z wierzchołków silnie zredukowanych pędów bocznych, osiągają 50cm. Kwiaty kremowe, pojedyncze, drobne, zebrane w wiechowate kwiatostany, pojawiają się  od czerwca do lipca. Roślina na zimę traci liście, które zamierają.

Bylina stosunkowo łatwa w uprawie. Najlepiej rośnie na stanowiskach ciepłych, półcienistych lub słonecznych. Wymaga przeciętnych ogrodowych, przepuszczalnych, uprawionych co najmniej do głębokości 25–30 cm, dość żyznych gleb, umiarkowanie wilgotnych, o odczynie obojętnym lub lekko zasadowym (o pH 5,5-6,5). Roślina dość wrażliwa na suszę, brak wody powoduje znaczne osłabienie kwitnienia. Pozostawiona wiele lat w tym samym miejscu zaczyna zasychać od środka, dlatego co kilka lat warto ją przesadzić, przy okazji dzieląc roślinę na kilka egzemplarzy. Całkowicie mrozoodporna. 

To doskonała roślina na rabaty bylinowe, obwódki i do ogrodów skalnych. Doskonale nadaje się również do tworzenia zwartych, zadarniających kobierców, wówczas rośliny sadzimy w rozstawie około 30x30cm. Świetnie sprawdzi się również w barwnych zestawieniach z sezonowymi roślinami balkonowymi i tarasowymi. Doskonała zarówno do przydomowych ogrodów, jak i parków i zieleni publicznej. Ze względu na swą wysoką odporność na mróz, doskonale nadaje się również do uprawy w pojemnikach. Zarówno kwiaty, jak i liście mogą być też stosowane w bukietach i kompozycjach florystycznych jako kwiaty i zieleń cięta.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl