Wysyłkę roślin rozpoczynamy od około 10 marca.

Zamówienia realizujemy według kolejności ich złożenia.

Żurawka PALACE PURPLE

0 Towar niedostępny
12,90 zł 12.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Żurawka PALACE PURPLE

Heuchera 'Palace Purple'

Stan : pojemnik P-13

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 10-20 cm (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm).

Żurawka 'Palace Purple' wytwarza zwartą, lekko płaską 30cm kępę złożoną z ładnych, brązowych liści w typowym dla gatunku kształcie na długich sztywnych ogonkach. 

W czerwcu ponad kępę zaczynają wyrastać ok. 40-50cm łodygi, na których pojawiają się białe kwiatostany, tworzące lekkie w wyglądzie wiechy, złożone z niewielkich, dzwonkowatych kwiatków. Roślina praktycznie do końca sierpnia co jakiś czas wypuszcza po 2-3 pędy, które rozkwitają. 'Palace Purple' to bylina o częściowo zimozielonych liściach, co oznacza, że w łagodne zimy cieszy nas swoimi ozdobnymi liśćmi. Odmiana dobrze zimuje w gruncie i nie ma potrzeby jej okrywania. W wypadku bardzo mokrych lub śnieżnych zim liście mogą tracić na atrakcyjności - wtedy lepiej je usunąć, by zrobić miejsce szybko - bo już w kwietniu - pojawiającym się młodym liściom, odnawiającym regularną kępę.

Podstawą w uprawie żurawek jest gleba. Powinna być dobrej jakości - żyzna, próchnicza, wilgotna, lecz przepuszczalna o pH obojętnym, lekko zasadowym lub lekko kwaśnym. Żurawki źle znoszą suszę. Najlepiej rosną w półcieniu, bez ostrego słońca. Jednak odmiana 'Palace Purple' dobrze radzi sobie na słońcu. Rośliny dobrze radzą sobie także w cieniu, mogę jedynie gorzej się wybarwiać. Warto wtedy oszczędniej je podlewać. Posadzone na intensywnej wystawie słonecznej wymagają częstszego podlewania, by podłoże pozostawało stale wilgotne (ale bez stagnującej wody). Byliny można również z powodzeniem uprawiać na cięższych glebach po uprzednim przygotowaniu podłoża - usypaniu drenażu i polepszeniu gleby kompostem i torfem. Żurawki posadzone w przeciętnej glebie ogrodowej lub starsze egzemplarze warto jest nawozić wieloskładnikowym nawozem mineralnym lub podsypać jesienią kompostem.

'Palace Purple' to jedna z najwitalniejszych odmian. Bardzo dobrze zimuje w gruncie i nie ma potrzeby jej okrywania - wystarczającą osłonę stanowią jej własne liście pozostawione na roślinie przez zimę. Nie można dopuścić do gnicia korzeni.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl