Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Z UWAGI NA PANUJĄCĄ PANDEMIĘ COVID-19 OBECNIE OFERTA ROŚLIN JEST OGRANICZONA.

 W dniach 13-18 lipca Szkółka nie będzie realizowała zamówień. Wysyłki zostaną wznowione od 20 lipca.

Porzeczka czarna TITANIA - na pniu

0 Towar niedostępny
15,90 zł 15.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Porzeczka Czarna TITANIA - forma pienna

Stan : roślina kopana- zabezpieczona na czas transportu

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok 120 cm

 

Krzew porzeczki odmiany Titania szczepiony na pniu – charakteryzuje się silnym wzrostem oraz wzniesionym pokrojem. Pędy rosną dość długie i sztywne. Pąki są dość duże i odstające od pędów. Liście porzeczki odmiany Titania są ciemnozielone, dość duże, płaskie. Grona średniej długości wyrastają zazwyczaj po kilka z jednego pąka.

Owocowanie

Porzeczka Titania szczepiona na pniu rodzi owoce średniej wielkości do dużych. Kuliste o pięknym, ciemnym kolorze skórki z lekkim połyskiem. Miąższ owoców jest jasnozielony, lekko zabarwiony różowo z małymi nasionami wewnątrz. Smak owoców jest wyśmienity, lekko słodki z winną nutą. Określany jako jeden bardziej aromatycznych. Owoce porzeczki Titania dojrzewają w połowie lipca.

Wymagania

Titania to porzeczka do niedawna uprawiana najczęściej na plantacjach, jednak smak oraz plon jaki można z niej uzyskać sprawiły, że jest coraz częściej sadzona w ogrodach przydomowych. Odmiana jest odporna na mróz, również pąki i kwiaty tolerują lekkie przymrozki jakie często zdarzają się wiosną. Mało wymagająca odmiana polecana jest do ogrodów przydomowych oraz ogródków działkowych.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl