Żurawina WIELKOOWOCOWA

182 Towar dostępny - 182 sztuk
Wysyłka w: 10 dni roboczych
10,90 zł 10.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Żurawina Wielkoowocowa

Ulmus hollandica

Stan: pojemnik C-2

Wiek sadzonki: 2 letnia

Wysokość: ok. 30 cm

Żurawina wielkoowocowa to roślina, która do naszych ogrodów przywędrowała z obszarów wschodniej Ameryki Północnej. Owoce żurawiny maja właściwości lecznicze, doskonale nadają się na soki, nalewki oraz do wielu potraw z mięs. Dodatkowo krzewinka żurawiny może w naszym ogrodzie być piękną i ciekawą ozdobą - ma długie, płożące się po ziemi pędy, które stopniowo ukorzeniają się. Z leżących pędów wyrastają drobne pionowe pędy owocowe. Liście drobne, owalne, błyszczące, zimozielone.

Na przełomie lipca i sierpnia żurawina wytwarza pąki kwiatowe, które następnie na początku czerwca zaczynają kwitnąć. Z kwiatów jesienią pojawiają się duże (osiągające średnicę do 2 centymetrów) i liczne owoce.

Owoce:

Owoce mają bardzo dekoracyjny charakter i są niesamowitą ozdobą rośliny. Owoce krzewinek rosnących w ciemnych i zacienionych miejscach, pozostają zielone i nie nabierają charakterystycznej różowo- czerwonej barwy. Żurawina wielkoowocowa jest rośliną odporną na działanie niskich temperatur i rzadko atakowana jest przez szkodniki i choroby.

Owoce żurawiny wykorzystywane m.in. do leczenia układu moczowego. 

 

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl