Wszystkie rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Rokitnik ZWYCZAJNY w doniczce

Kod produktu: 371
Dostępność: brak towaru
Stan:
doniczka
Wiek sadzonki:
2 lata
Wysokość:
ok.40-60cm
Cena: 23,00 zł 23.00
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Rokitnik Zwyczajny

Hippophae rhamnoides

Rokitnik zwyczajny – bywa nazywany rosyjskim ananasem. Smak jego owoców nie ma za wiele wspólnego ze słodyczą egzotycznego owocu. Jednakże właściwości rokitnika są bardzo cenione zarówno w Rosji skąd roślina pochodzi jak też w krajach Europy Zachodniej. W kosmetyce używany do wyrobu maseczek, chętnie też używany jest olej z pestek rokitnika. Sam krzew ma spore ciernie ukryte między lancetowatymi srebrzystymi listkami utrzymującymi się całą zimę na krzewie. Owoce są małe, pomarańczowe wyrastające bezpośrednio na gałązkach.

Owocowanie

Owoce tworzą się z niepozornych kwiatów, dojrzewają jesienią i utrzymują się na krzewach przez całą zimę. W smaku jagody nie należą do wyśmienitych, są cierpkie i kwaśne. Zawierają spore ilości pektyn, witaminy K, A D, C i wiele innych. Jest to jeden z najbardziej bogatych w związki mineralne owoców jakie możemy zbierać w ogrodzie. Dojrzewają jesienią, jednak dopiero po przymrozkach tracą cierpki smak i stają się słodsze.

Wymagania i zastosowanie

Krzewy rokitnika bardzo dobrze sprawdzają się jako rośliny na żywopłoty. Znoszą bez problemu cięcie, są odporne na szkodniki i choroby. Stanowisko dla rokitników powinno być słoneczne, natomiast co do gleby to są bardzo tolerancyjne, mogą rosnąć nawet na ubogiej glebie. Do uzyskania owoców należy sadzić oprócz form żeńskich także formy męskie. Dobrym zapylaczem jest odmiana Pollmix.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl