Wysyłkę roślin rozpoczynamy od około 25 marca.

Zamówienia realizujemy według kolejności ich złożenia.

Róża na pniu EXCELSA - zwisająca

199 Towar dostępny - 199 sztuk
Wysyłka w: 5 dni roboczych
32,90 zł 32.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Róża Excelsa - szczepiona na pniu

Stan : roślina w doniczce C-2 - zabezpieczona na czas dostawy

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 120-140 cm

Róża szczepiona na pniu Excelsa to jedna z najpiękniejszych kaskadowo wiszących odmian. Kwiaty wielkości około 5 centymetrów rosną w postaci bukietów zebranych w około 30 sztuk. Jej pędy osiągają nawet kilka metrów długości, jednakże szczepienie na pniu sprawia, że wyrastają one krótsze, sięgając podłoża. Kwiaty barwy różowej, lekko pachną, z czasem przebarwiają się na kolor karminowy. Po raz drugi róża ta zakwita końcem lata jednak to kwitnienie jest mniej obfite. Można ją zachęcić do obfitszego wytwarzania kwiatów usuwając przekwitłe kwiatostany.

Excelsa to odmiana mająca już swoje lata i jej możliwości zostały dobrze sprawdzone. Rośnie bez większych problemów w ogrodach, jest tolerancyjna dla różnych rodzajów gleb, aczkolwiek musi mieć przepuszczalne podłoże. Najlepiej rośnie na osłoniętym i słonecznym miejscu, aczkolwiek da sobie radę w delikatnym cieniu.  

Charakteryzuje się dobrą tolerancję na mróz, lepiej jednak okrywać ja u podstawy pędów oraz zabezpieczenie korony. W przypadku przymarznięcia dobrze się regeneruje. Jest łatwa w uprawie, odporna na choroby rośnie zdrowo. Cięcie powinno odbywać się dwa razy w trakcie sezonu, dzięki temu lepiej kwitnie.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl