Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Róża wielkokwiatowa VIRGO

Kod produktu: 238
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni roboczych
Stan:
roślina kopana - zabezpieczona na czas transportu
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
ok. 40 cm
Cena: 12,90 zł 12.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Szybka darmowa dostawa już od 1500 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Róża Wielkokwiatowa Virgo

Róża wielkokwiatowa Virgo posiada śliczne kwiaty czysto białe, pełne i duże, mają średnicę nawet około 12 centymetrów. Płatki kwiatów szpiczaste są odporne na deszcz i nie niszczą od opadów. Kwiaty są zebrane po kilka na wyprostowanych, sztywnych pędach, gęsto pokrytych kolcami. Liście są duże i jasnozielone, rosną dość gęsto na pędach. 

Krzewy mają wysmukły dobrze rozgałęziony pokrój, na dobrej jakości glebie rosną mocno. Zazwyczaj osiągają około 1 metr wysokości i mniej więcej połowę z tego średnicy. Róże tą najlepiej sadzić w miejscach słonecznych i osłoniętych od przeciągów, ale niezbyt zacisznych. Ważne jest aby woda po opadach wysychała jak najszybciej, wtedy nie ma sprzyjających warunków do rozwijania się chorób grzybowych.

Wymagania

Oprócz wspomnianego stanowiska, róża zdecydowanie lepiej rośnie na glebie zawierającej próchnicę i przepuszczalnej. Woda nie może stać w korzeniach, gdyż wtedy zaczynają one gnić. Tak samo niekorzystne jest dla niej zbyt szybkie wysychanie podłoża. Sadząc różę na piaszczystej glebie należy ją wcześniej wymieszać z dobrze rozłożonym kompostem. 

Sprzedawane w naszej szkółce róże maja dobrze wykształcony system korzeniowy oraz odpowiednio ukształtowane i mocne pędy. 

Odporność odmiany Virgo na choroby jest zadowalająca. Natomiast przed mrozami należy krzew zabezpieczyć poprzez kopczykowanie. Wiosną wymaga ciecia, a po przekwitnieniu usuwania uschniętych kwiatostanów.  Odmiana róży Virgo polecana jest do sadzenia zarówno w ogrodach jak też parkach. Jej piękne kwiaty dobrze się prezentują w miejscu wyeksponowanym. Aczkolwiek dobrze się też komponuje z niewielkimi krzewami czy bylinami. 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 1500 zł darmowa wysyłka!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl