Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Jagoda kamczacka ATUT

470 Towar dostępny - 470 sztuk
Wysyłka w: 7 dni roboczych
13,90 zł 13.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Jagoda Kamczacka Atut

Lonicera Caerulea L. Var. Kamtschatica

Stan: pojemnik C-2

Wiek sadzonki : 3 letnia

Wysokość : ok. 40-60 cm

 

Jagoda kamczacka to mało znany u nas jeszcze owoc, aczkolwiek ze względu na wymagania oraz atrakcyjność jagód zasługuje na rozpowszechnienie. Odmiana jagody kamczackiej Atut to rozłożysty krzew dorastający do wysokości 1,5 metra. Jest to jedna z najwcześniej dojrzewających roślin jagodowych. Dojrzewa na równi z pierwszymi truskawkami.

Owocowanie

Jagody kamczackie dojrzewają jako jedne z pierwszych owoców jagodowych już na przełomie maja i czerwca. Dojrzewanie jest nierównomierne dlatego zbiór przeprowadzać należy co kilka dni, tym bardziej iż owoce mają tendencję do opadania. Sam owoc ma beczułkowaty, wydłużony i lekko wygięty kształt, osiągają około 2,5 centymetra długości i średnicy do 1 centymetra. W smaku są podobne do leśnej jagody. Owoce dojrzewające na słońcu mają lepszy smak i aromat niż te w cieniu. Jagody są dobrym dodatkiem do deserów, nadają się bezpośredniego spożycia, mrożenia i przetworów.

Wymagania

Jagoda kamczacka nie jest wymagającym krzewem. Wytrzymuje bez szwanku susze oraz mrozy. Do dobrego zapylenia potrzebuje obecności drugiego krzewu innej odmiany. Stanowisko powinno być jak najbardziej słoneczne. Najlepsza dla jagody kamczackiej jest gleba przepuszczalna.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl