Obecny czas realizacji zamówienia wynosi około 5 dni roboczych.

Pnącza

Rośliny pnące o długich wiotkich pędach. Dzięki tej formie wzrostu mogą piąć się po podporach typu mury czy drzewa w stronę słońca. Zamiast na grubość och łodyg przyrastają na długość. W ogrodzie można nimi okrywać altany, wejścia do domu, trejaże czy stare mury, ogrodzenia, drzewa. Mogą służyć jako zasłona przed nasłonecznieniem oraz wiatrem. Wymagania pnączy ze względu na środowisko, z którego pochodzą są różne. Do cieniolubnych roślin pnących należy bluszcz, który występuje w wielu odmianach o różnobarwnych liściach. 

WISTERIA Macrobotrys GLICYNIA KWIECISTA
WISTERIA Macrobotrys GLICYNIA KWIECISTA
Cena: 49,90 zł
Wisteria Kwiecista LUDWIK LAWIN
Wisteria Kwiecista LUDWIK LAWIN
Cena: 66,90 zł
Wisteria Formosa ISSAI
szt.
Wisteria Formosa ISSAI
Cena: 69,90 zł
Winobluszcz Trójklapowy VEITCHII
szt.
Winobluszcz Trójklapowy VEITCHII
Cena: 33,60 zł
Winobluszcz pięciolistkowy
szt.
Winobluszcz pięciolistkowy
Cena: 23,90 zł
Winobluszcz Murorum
szt.
Winobluszcz Murorum
Cena: 24,90 zł
Wierzba Płożąca SREBRZYSTA
Wierzba Płożąca SREBRZYSTA
Cena: 20,90 zł
Wiciokrzew zimnozielony HENRIEGO
Wiciokrzew zimnozielony HENRIEGO
Cena: 28,90 zł
Wiciokrzew ZAOSTRZONY
Wiciokrzew ZAOSTRZONY
Cena: 38,50 zł
Wiciokrzew TELLMANNA
szt.
Wiciokrzew TELLMANNA
Cena: 37,90 zł
Wiciokrzew PRZEWIERCIEŃ
Wiciokrzew PRZEWIERCIEŃ
Cena: 14,90 zł
Wiciokrzew Pomorski SEROTINA
Wiciokrzew Pomorski SEROTINA
Cena: 28,90 zł
Wiciokrzew Japoński PURPUREA
szt.
Wiciokrzew Japoński PURPUREA
Cena: 37,90 zł
Wiciokrzew GIRARDA
szt.
Wiciokrzew GIRARDA
Cena: 37,90 zł
Rdest AUBERTA
Rdest AUBERTA
Cena: 15,90 zł
Powojnik TSUKIKO
szt.
Powojnik TSUKIKO
Cena: 45,60 zł
Powojnik Pompeii
szt.
Powojnik Pompeii
Cena: 45,60 zł
Powojnik Olympia
Powojnik Olympia
Cena: 42,90 zł
Powojnik Nubia
szt.
Powojnik Nubia
Cena: 45,60 zł
Powojnik MULTI BLUE
Powojnik MULTI BLUE
Cena: 44,90 zł

Rośliny pnące ozdobne

Zdecydowana większość pnączy jakie rosną w naszej strefie klimatycznej wymaga słonecznego stanowiska. Pnącza takie jak clematis czy wisteria są zdecydowanie jednymi z najatrakcyjniejszych. Ich ozdobą są piękne kwiaty pojawiające się na pędach. W przypadku wisterii dodatkową zaletą jest ich zapach. W naszym sklepie ogrodniczym prezentujemy Państwu gatunki najpiękniejszych roślin pnących do ogrodu. Wśród odmian znajdują się liczne rarytasy będące osiągnięciami polskich hodowców roślin ozdobnych. Różnorodność gatunkowa tego typu roślin jest tak duża, że do każdego ogrodu można dobrać pasujący doń gatunek. Pnącza nie są też trudne w uprawie. Przy zapewnieniu światła oraz żyznego stanowiska będą bardzo obficie kwitnąć co roku. 

Rośliny pnące to często spotykany widok w ogrodach, ale także w przestrzeni miejskiej, parkach. Długie, zwykle wiotkie pędy pną się po różnorodnych podporach, altanach, ogrodzeniach czy murach. Dobrze znany bluszcz pospolity w wielu odmianach, pięknie kwitnąca akebia pięciolistkowa, powojnik, a może wiciokrzew pnący lub wisteria? W naszym sklepie znajdziesz najciekawsze odmiany roślin, pozwalające na stworzenie wyjątkowych aranżacji roślinności. 

Dekoracyjne pnącza do ogrodu - kojąca zieleń i atrakcyjne kwiaty

Ogrodowe rośliny pnące stanowią dość szeroką grupę gatunków mogącą zapewnić w ogrodzie "zielone ściany", albo pięknie kwitnące ozdoby stałych elementów architektury ogrodowej. Pnącza i krzewy pnące dostosowują się do otoczenia, najczęściej bez konieczności zapewniania im specjalnych warunków uprawy. Odmiany zimnozielone, wiecznie zielone będą zdobiły ogród swoimi liśćmi przez cały rok.

Bluszcz pnący w wielu odmianach

Liczba odmian bluszczu pospolitego, Hederia helix dostępna w naszym sklepie potrafi zachwycić. Roślina płożąca, a także pnąca tworzy doskonałą ścianę zimnozielonej zieleni, w różnych odcieniach w zależności od koloru i kształtu liści. Glacier, biały diament, złote serce, czy marmurkowy profesor Seneta to pnącza bluszczu o ciekawym wyglądzie, mogącym urozmaicić otoczenie. Bluszcze kwitnące w ozdobny sposób dodatkowo wiosną czy latem urozmaicają aranżację ogrodu.

Wiciokrzew pospolity, japoński i inne odmiany

Wiciokrzew pnący jest jedną z chętniej wybieranych roślin pnących do dekoracji ogrodu. Zachwyca pięknymi pachnącymi kwiatami, podobnie zresztą jak wisteria. Wiciokrzewy wymagają do wzrostu podpór, zatem mogą stać się doskonałą dekoracją przy różnych elementach małej architektury ogrodowej - pergolach, altanach, płotach. Dostępne w naszym sklepie sadzonki roślin pnących są gotowe do sadzenia i pozwalają na wprowadzenie szybkich zmian w aranżacji ogrodu.

Barwne bluszcze kwitnące - rośliny pnące z burzą kwiatów

Wiele odmian pnącz ozdobnych określanych jest jako bluszcze kwitnące, choć nie zawsze należą do gatunku bluszczu. To po prostu krzewy pnące silnie kwitnące, dające wrażenie ściany kwiatów. Pięknie pod tym względem prezentuje się niemal każda odmiana powojnika, który obficie kwitnie najczęściej w kolorach róży i fioletów. Piękne pnącze ozdobne, milin amerykański czyli campsis radicans to z kolei szybkorosnące, kwitnące pnącze ogrodowe o dużych, baldachowatych kwiatostanach. Choć mają dość spore wymagania co do nawożenia i nawadniania oraz temperatur, odpłacają się za właściwą pielęgnację pięknym wyglądem.

Niskie wymagania i prosta uprawa - pnącza na mur i pergole dla każdego

Niemal wszystkie rośliny pnące mają niewielkie wymagania co do stanowiska, gleby czy nawodnienia. Ich sadzenie oraz uprawa nie powinny przysporzyć problemów nawet początkującym ogrodnikom. Wystarczy zadbać o początkowo dobrze przygotowaną glebę i właściwy okres wysadzenia pnącza na mur. Dzięki temu rośliny pnące na ogrodzenie stosunkowo szybko mogą stworzyć zieloną lub kolorową dekorację o dużej gęstości. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl