Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Peonie, Piwonie

Peonie nazywane inaczej piwoniami pochodzą z rejonów Europy i Azji. Większość gatunków piwonii rośnie jako długowieczne byliny, tylko niektóre z nich są krzewami. Główną ozdobą peoni są piękne kwiaty niekiedy osiągające imponujące rozmiary. W zależności od odmiany mogą być pełne, często z płatkami o zróżnicowanym kształcie i wielkości. Często są one pachnące

Wymagania peoni

Wymagania piwonii są dość wygórowane. Jest to bylina, która potrzebuje gleby wilgotnej przepuszczalnej o obojętnym odczynie. Najlepiej rośnie na próchnicznej glebie, jednakże glina z dodatkiem piasku też będzie dla niej odpowiednia. Musza mieć również dobrze zdrenowane podłoże, aby jej korzenie nie stały we wodzie.

Gdzie sadzimy peonie

Piwonia wbrew pozorom dobrze sobie radzi także w miejscach ocienionych koronami drzew. Posiada wtedy ciemniejsze liście i mniej liczne kwiaty, jednakże nadrabiają one wielkością. Dobrze wyglądają piwonie posadzone obok siebie. Peonie można też wykorzystać do tworzenia rabat wokół drzew, należy tylko pamiętać aby sadzić je od strony słonecznej.

Odmiany peoni

Poszczególne odmiany piwonii różnią się od siebie nie tylko wysokością, kolorem kwiatów, ale też porą kwitnienia. Niektóre wręcz zaczynają kwitnąć po przekwitnieniu innych odmian. Na termin pojawiania się kwiatów ma też wpływ rodzaj gleby i wilgotność oraz nasłonecznienie. W miejscu cienistym termin będzie przesunięty do przodu o kilka dni.

Peonia bardzo dobrze reaguje na ściółkowanie. Odmiany sprzedawane w naszym sklepie są odporne na wymarzanie. Jednakże dodatkowa ściółka sprawia nie tylko, że lepiej zimują, ale też ogranicza parowanie wilgoci z ziemi i rozkładając się dostarcza nawozu dla roślin. Nawożenie piwonii warto rozplanować na dwa terminy. Pierwszą dawkę dajemy w czasie wiosennym, natomiast druga po przekwitnieniu, aby roślina wzmocniła się. Po kwitnieniu usuwamy też pędy z resztkami kwiatów, aby nie dopuścić do zawiązywania się nasion co dodatkowo osłabia roślinę. Liście peoni ścinamy dopiero jesienią, aby roślina mogła jak najdłużej asymilować składniki pokarmowe.


Wszystkie produkty

Piwonia BARBARA Piwonia BARBARA
Cena: 31,90 zł
szt.
szt.
Piwonia BUNKER HILL Piwonia BUNKER HILL
Cena: 31,90 zł
Piwonia EARLY SCOUT Piwonia EARLY SCOUT
Cena: 33,90 zł
szt.
Piwonia FELIX CROUSSE Piwonia FELIX CROUSSE
Cena: 31,90 zł
Piwonia JADWIGA Piwonia JADWIGA
Cena: 31,90 zł
szt.
szt.
Piwonia PECHER Piwonia PECHER
Cena: 31,90 zł
szt.
Piwonia URSYNÓW Piwonia URSYNÓW
Cena: 31,90 zł
szt.
Piwonia WŁADYSŁAWA Piwonia WŁADYSŁAWA
Cena: 31,90 zł
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl