Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Uprawa, sadzenie i pielęgnacja lawendy

Lawenda jest ozdobną, zieloną przez cały rok krzewinką, której  wysokość sięga do 60 centymetrów. Ma ładny wygląd, a do tego zapach, który wpływa kojąco na nerwy. Właściwości uspokajające rośliny są szeroko znane i stosowane zarówno w przemyśle farmaceutycznym, jak i kosmetycznym.

czytaj całość »
Popularne odmiany wiśni i czereśni oraz ich uprawa

Czereśnie i wiśnie to popularne drzewa owocowe obecne praktycznie w każdym sadzie. Są łatwe w uprawie i charakteryzują się dużą odpornością na ataki szkodników i choroby pasożytnicze. Większość odmian zaczyna wcześnie wydawać swoje plony, a owocami możemy cieszyć się już na początku lata. Warto nadmienić, iż oprócz walorów smakowych mają także działanie zdrowotne. Dobrze wpływają na stawy, serce, nerki oraz działają oczyszczająco na cerę. 

czytaj całość »
Szklarnie jako sposób na ochronę roślin

Szklarnia to budowa, której szkielet zbudowany jest ze stalowych profili, pokryty w całości szkłem lub plastikowymi płytami. Jej głównym zadaniem jest maksymalne wykorzystanie światła i ciepła pochodzącego z promieni słonecznych oraz wytworzenie mikroklimatu sprzyjającego uprawie roślin.

czytaj całość »
Sadzenie drzew i krzewów owocowych - Jabłonie, grusze, wiśnie, czereśnie

Przygotujmy glebę, tak by rośliny miały jak najlepsze warunki do przyjęcia się i dalszego wzrostu. Miejsce, w którym będziemy sadzić drzewka głęboko przekopmy i usuńmy chwasty. Wzbogaćmy ją w substancje organiczne i mineralne, wykorzystajmy substrat torfowy, obornik lub przygotowany wcześniej kompost. Wybrany przez nas nawóz możemy rozrzucić po całej powierzchni, obejmującej nasz przyszły sad, lub też zaprawić nim jedynie dołki przeznaczone do sadzenia drzew.

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl