Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Truskawki i poziomki

Truskawki oraz poziomki to jedne z pierwszych owoców krajowych jakie pojawiają się w sezonie. Jeśli chcemy je mieć w swoim ogrodzie to wystarczy im wygospodarować naprawdę niewielką ilość miejsca. Będą rosnąć bez problemu nawet w doniczce na balkonie czy tarasie. 

Truskawka to niewielka krzewinka, jest wynikiem krzyżówki poziomki chilijskiej i wirginijskiej, także w naturze nie występuje nigdzie. Najwyżej jako uciekinier z ogrodów. Do dobrego wzrostu wymaga ziemi lekkiej najlepiej piaszczysto gliniastej z lekko kwaśnym odczynem. Wtedy owoce są smaczniejsze i lepiej wybarwione. Stanowisko dla truskawki powinno być słoneczne. Warto sadzić wokół niej warzywa cebulowe, które chronią jej owoce przed szarą pleśnią. Poza tym truskawka jest jednym z najmniej wymagających owoców w uprawie.

Odmian truskawek jest bardzo dużo. Różnią się one nie tylko wielkością, smakiem, kolorem, ale także porą dojrzewania. Ogrodnicy wyhodowali też takie, które owocują całe lato, jak również powtarzające owocowanie pod koniec lata. Także sadząc kilka odmian truskawek możemy cieszyć się ich owocami praktycznie do jesieni.

Uprawa poziomki jest podobna jak w przypadku truskawki, jednak ta roślinka preferuje bardziej wilgotne miejsca. Równie dobrze rośnie zarówno w półcieniu jak i pełnym słońcu. Wśród odmian poziomek są takie, które tworzą mnóstwo rozłogów. Te szczególnie efektownie wyglądają w donicy wiszącej. Za to jeśli chcemy mieć grządkę poziomek w ogrodzie i nie walczyć z rozłogami, powinniśmy wybrać odmianę, która ich nie tworzy.

Co do pielęgnacji tych roślin, musimy przede wszystkim dbać o usuwanie starych liści, owoców zasychających oraz tych z oznakami choroby. Warto międzyrzędzia czy doniczkę w której rosną przykryć ściółką. Dzięki temu woda nie będzie tak szybko parować z gleby, a chwasty będą miały utrudniony rozwój.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo wyselekcjonowane odmiany truskawek i poziomek. Wybraliśmy te, które są odporne na nasze warunki pogodowe, oraz wyróżniają się bardzo dobrymi walorami smakowymi. Wśród wielu odmian znajdą się też owocujące również późnym latem.


Wszystkie produkty

Poziomka RUGIA Poziomka RUGIA
Cena: 3,20 zł
szt.
Poziomka INDYJSKA Poziomka INDYJSKA
Cena: 11,90 zł
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl