Obecny czas realizacji zamówienia wynosi około 5 dni roboczych.

Sadzonki krzewuszki

Krzewuszka to w zależności od odmiany może być dość wysokim krzewem osiągającym około 2 metry wysokości jak i niskim nie przekraczającym jednego metra o rozłożystym pokroju i długich pędach. Jego niewątpliwą zaletą są dzwonkowate kwity wyrastające z kątów liści zebrane w niewielkie wiechy. Nadaje się do sadzenia zarówno w pełnym słońcu jak i półcieniu. Roślina odporna na miejskie warunki, może być sadzona w parkach jak i ogrodach. Można z niej tworzyć kwitnące szpalery w połączeniu z innymi krzewami jak i bylinami. Znosi dobrze zanieczyszczenia miejskie. Większość odmian zimuje w naszym klimacie bez większych problemów jednak czasem warto okryć ją dodatkowo i chłodniejszych rejonach kraju. Wymagania krzewuszki są dość wysokie. Gleba powinna być przepuszczalna i próchniczna. Ziemia, na której rośnie krzewuszka musi być dość wilgotna. Może być sadzona na podłożu o pH od lekko kwaśnego do zasadowego. Najlepiej kwitnie rosnąc na stanowisku lekko wilgotnym i żyznym.

Krzewuszka cudowna BRIGELLA
szt.
Krzewuszka cudowna BRIGELLA
Cena: 33,50 zł
Krzewuszka GOLDEN JEANS
szt.
Krzewuszka GOLDEN JEANS
Cena: 31,90 zł
Krzewuszka Cudowna MONET
szt.
Krzewuszka Cudowna MONET
Cena: 31,90 zł
Krzewuszka VICTORIA
szt.
Krzewuszka VICTORIA
Cena: 30,90 zł
Krzewuszka Cudowna WINGS OF FIRE
szt.
Krzewuszka Cudowna WINGS OF FIRE
Cena: 30,90 zł
Krzewuszka Olympiade
Krzewuszka Olympiade
Cena: 30,90 zł
Krzewuszka Cudowna ALEXANDRA
szt.
Krzewuszka Cudowna ALEXANDRA
Cena: 28,90 zł
Krzewuszka Cudowna MINOR BLACK
szt.
Krzewuszka Cudowna MINOR BLACK
Cena: 28,90 zł
Krzewuszka Cudowna VARIEGATA
szt.
Krzewuszka Cudowna VARIEGATA
Cena: 28,90 zł
Krzewuszka cudowna BOSKOOP GLORY
Krzewuszka cudowna BOSKOOP GLORY
Cena: 27,90 zł
Krzewuszka MARJORIE
szt.
Krzewuszka MARJORIE
Cena: 26,90 zł
Krzewuszka weigela KOREA
szt.
Krzewuszka weigela KOREA
Cena: 26,50 zł
Krzewuszka Cudowna CAPPUCCINO
Krzewuszka Cudowna CAPPUCCINO
Cena: 23,90 zł
Krzewuszka BRISTOL RUBY
szt.
Krzewuszka BRISTOL RUBY
Cena: 23,90 zł
Krzewuszka RED PRINCE
Krzewuszka RED PRINCE
Cena: 21,90 zł
Krzewuszka EVA RATHKE
szt.
Krzewuszka EVA RATHKE
Cena: 20,90 zł
Krzewuszka Cudowna BRISTOL SNOWFLAKE
Krzewuszka Cudowna BRISTOL SNOWFLAKE
Cena: 15,90 zł
Krzewuszka NAOMI CAMPBELL
Krzewuszka NAOMI CAMPBELL
Cena: 11,90 zł

Krzewuszka cudowna w ogrodzie

Krzewuszka kwitnie na przełomie wiosny i lata. Kwiaty pojawiają się na pędach zeszłorocznych. Niektóre odmiany powtarzają kwitnienie także na początku jesieni jednak jest ono mniej obfite. Wśród krzewuszek są też odmiany posiadające piękne ciemnoczerwone liście, które w połączeniu z różowymi kwiatami wyglądają zjawiskowo. Pielęgnacja krzewuszek opiera się głównie o nawożenie. Roślina kwitnie dość obficie dlatego coroczne zasilanie jej kompostem jest wskazane. Na glebach lżejszych należy przygotować jej odpowiednio wzbogacone w dobrą ziemie miejsce. Coroczne cięcie krzewuszki nie jest wymagane. Najwyżej co kilka lat można odmładzać po kwitnieniu wycinając najstarsze pędy, słabo kwitnące.

Ozdobą każdego ogrodu są kwiaty, dlatego każdy kto będzie szukał pomysłu na stworzenie pięknego otoczenia swojego domu powinien wybierać propozycje odpowiadające jego oczekiwaniom. W grę wchodzi wiele dostępnych możliwości, kwiaty jakie w ogrodach możemy wykorzystać są rozliczne, dlatego warto się temu przyjrzeć i zastanowić się po co warto sięgnąć. Wśród tych propozycji na pewno znajduje się krzewuszka cudowna na pniu. Piękne kolorowe kwiaty mogą stać sie ozdobą ogrodu, warto więc przyjrzeć sie im bliżej i poznać tą roślinę. 

Krzewuszka - co kryje się za tą nazwą? 

Krzewuszka na pniu to w rzeczywistości dekoracyjny krzew, który ma lekko zwisające gałęzie i pokryty jest delikatnymi, niewielkimi kwiatami. Roślina pochodzi z terenów Azji wschodniej i spotykana była dziko w Japonii, Chinach i Korei. 

Różne odmiany krzewuszki 

Jeśli chodzi o to co oferuje krzewuszka odmiany w jakich występuje to w sumie około 10 gatunków i 200 różnych odmian. Można więc mówić o sporym zróżnicowaniu tego krzewu, natomiast w Europie powszechną propozycją stała się krzewuszka cudowna. W tym przypadku również dostępne są różne odmiany, jednak głównie dotyczy to upraw w Azji. W Europie, również w Polsce najczęściej krzewuszka cudowna odmiany, które mają charakter mieszańcowy, głównie wynika to z mieszania krzewuszki cudownej także z innymi krzewuszkami azjatyckimi. 

Jakie stanowisko dla krzewuszki przygotować? 

Krzewuszka w ogrodzie może stać się atrakcyjną propozycją odmieniająca wygląda ogrodu. Chcąc się na nią zdecydować trzeba będzie zadbać o właściwe miejsce dla krzewuszki. Krzewuszka najlepiej będzie sobie radziła w miejscu nasłonecznionym, ewentualnie niektóre odmiany mogą być w półcieniu. Roślina nadaje się do hodowania w doniczkach oraz na rabatach. Krzewuszka różowa może być wykorzystywana w formie nasadzenia żywopłotu. Krzewy, które mają zwarty pokrój i pokryte są licznymi kwiatami stanowią ciekawą ozdobę i jednocześnie idealny parawan w ogrodzie. 

Wybór właściwego podłoża dla krzewu

Przygotowując stanowisko do uprawy kwiatów będzie trzeba zadbać o odpowiednie podłoże. Najlepsze będzie żyzne, przepuszczalne i niezbyt suche. Ściółkowanie ma zapewniać utrzymanie wilgoci w ziemi. PH powinno być delikatnie kwaśne ewentualnie neutralne. Nasadzenia najlepiej dokonać w okresie kwiecień-maj, dzięki temu krzew dobrze się zadomowi i dzięki temu przed zimą będzie miał już ugruntowaną pozycję. Sadzenie jesienią jest możliwe, ale trzeba być świadomym, że roślina jest jednak wrażliwa na mrozy. Na początku warto wzbogacić podłoże kompostem, by zagwarantować właściwe warunki rozwoju i składniki pokarmowe do rośliny. 

Wybór właściwych sadzonek krzewuszki

Decydując sie na tą roślinę warto będzie sięgnąć po sprawdzone źródło. Dlatego jeśli chodzi o taką kwestie jak krzewuszka sadzonki najlepiej zaglądać do profesjonalnych sklepów ogrodniczych, gdzie zagwarantowane będą sadzonki wysokiej jakości. Dzięki temu sadzonka będzie właściwie przygotowana i jej osadzenie w ziemi nie powinno stanowić problemu, wzrost powinien przebiegać prawidłowo. Trzeba mieć świadomość, że nawet małe kontenerowe sadzonki szybko się rozrastają, dlatego zachowanie właściwych odległości między sadzonkami ma istotne znaczenie. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl