Obecny czas realizacji zamówienia wynosi około 5 dni roboczych.

Jagody

W tej kategorii znajdują się jagody kamczackie, goji oraz inne. Rośliny w pojemnikach C-2 i C-3 -  3 i 4 letnie. Krzewy jagodowe to nie tylko źródło smacznych i zdrowych owoców. Wiszące na krzakach, kolorowe jagody są też niebanalną ozdobą ogrodu. Szczególnie jeśli wybierzemy gatunki o owocach czerwonych czy fioletowych, widocznych z daleka. Chcąc uzyskać taki efekt warto sadzić krzewy jagodowe jako solitery na trawnikach czy na tle wysokich jednokolorowych roślin, np. traw. Piękne jagody, przebarwiające się na czerwono i długo wiszące na krzewach ma kolcowój szkarłatny popularnie nazywany jagodą Goji. Jego kwiaty są również ciekawe, ale bardzo małe, dlatego mogą nie wracać na siebie uwagi. Za to owoce, pięknie wybarwiające się na kolor soczyście czerwony stanowią nie tylko zdrowy dodatek do deserów, ale też ich wygląd będzie piękną, jesienną ozdobą ogrodu. Krzew wymaga przycinania, aby się rozrastał na boki.

Świdośliwa Olcholistna THIESSEN
Świdośliwa Olcholistna THIESSEN
Cena: 24,90 zł
Kolcowój chiński
Kolcowój chiński
Cena: 29,50 zł
Jagody GOJI
Jagody GOJI
Cena: 21,90 zł
Jagoda Kamczacka ZOJKA
szt.
Jagoda Kamczacka ZOJKA
Cena: 16,90 zł
Jagoda kamczacka WOŁOSZEBNICA
szt.
Jagoda kamczacka WOŁOSZEBNICA
Cena: 16,90 zł
Jagoda kamczacka WOJTEK
szt.
Jagoda kamczacka WOJTEK
Cena: 16,90 zł
Jagoda kamczacka NIMFA
szt.
Jagoda kamczacka NIMFA
Cena: 16,90 zł
Jagoda kamczacka MORENA
szt.
Jagoda kamczacka MORENA
Cena: 16,90 zł
Jagoda kamczacka JUGANA
szt.
Jagoda kamczacka JUGANA
Cena: 16,90 zł
Jagoda kamczacka DUET
szt.
Jagoda kamczacka DUET
Cena: 16,90 zł
Jagoda kamczacka ATUT
szt.
Jagoda kamczacka ATUT
Cena: 16,90 zł
Jagoda Goji SWEET BERRY
Jagoda Goji SWEET BERRY
Cena: 25,90 zł
Jagoda Goji Korean Big
Jagoda Goji Korean Big
Cena: 23,90 zł
Jagoda Goji BIG BERRY
Jagoda Goji BIG BERRY
Cena: 24,90 zł

Atrakcyjne ceny krzewu jagody

Warta uwagi jest też jagoda kamczacka, która ma bardzo małe wymagania odnośnie żyzności gleby. Najbardziej do życia potrzebuje słonecznego stanowiska. Oczywiście im żyźniejszą damy jej ziemię tym większe i ładniejsze będą owoce, jednak w jej przypadku musimy dbać najbardziej o odchwaszczanie. Krzewy jagodowe są szczególnie przydatne przy urządzaniu małych ogrodów, a zwłaszcza przy domach szeregowych, gdzie miejsca jest niewiele. Mając kilka krzewów, można zbierać całkiem pokaźne plony przez praktycznie całe lato. W ten sposób wzbogacimy swoją kuchnię o świeże owoce dostępne na wyciągnięcie ręki.

Krzak jagód - perfekcyjny wystrój Twoich ogrodów

Każdy z nas pragnie cieszyć się aranżacją własnych ogrodów, która będzie łączyć w sobie niezwykle barwny, ciekawy design, jak również funkcjonalność i aspekty praktyczny dobieranych przez nas gatunków roślin. W taki schemat doskonale wpisują się jagody sadzonki, które są doskonałym wyborem do naszych ogrodów, tarasów czy balkonów. Szczególną popularnością i uznaniem cieszą się jagody kamczckie oraz goji. Co warto o nich wiedzieć? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. 

Jagoda kamczacka - wybór na miarę najbardziej prestiżowych aranżacji ogrodowych

Krzak jagód kamczackich charakteryzuje się przepięknymi, widocznymi z daleka ciemnymi, fioletowymi owocami, które przywodzą na myśl magiczny, zaczarowany ogród, rodem z dziecięcych opowieści i bajek. Wiele, różnorodnych odmian, takich jak Atut, Duet, Jugana, Morena, Nimfa, Wojtek, Wołoszebnica i inne sprawia, że krzak jagód jest w stanie dopasować się do indywidualnych potrzeb i oczekiwań naszych ogrodów, tarasów czy balkonów. Sadzonki pochodzące z polskiej hodowli o wysokości 20-30 cm, są gotowe do wysadzenia do gruntu. Rośliny znajdują się w pojemnikach C-2 oraz C-3. Są to gatunki trzy - cztero letnie. W naturalnych warunkach krzewy jagód kamczackich dorastają do 1.5 m wysokości i podobnej szerokości. Roślina charakteryzuje się wzniesionymi oraz sztywnymi pędami. Jest całkowicie mrozoodporna, jest w stanie znieść temperatury sięgające nawet -45°C. Jej kwiaty charakteryzują się biało - żółtym kolorem. Owoce mają wydłużony kształt, a ich smak przypomina leśne jagody. Owoce jagód nadają się na różnego rodzaju przetwory oraz soki. Co więcej, napar z suszonych kwiatów jagody kamczackiej jest doskonałym sposobem na walkę z przeziębieniem.

Jagody Goji - wspaniałe rośliny, które mogą zagościć w Twoim ogrodzie

Krzew jagody goji, podobnie jak kamczackiej jest mrozoodporny, znosi warunki do -30°C. Do najbardziej popularnych odmian należy Korean Big, Sweet Berry czy Big Berry. Jagody sadzonki osiągają wysokość 30-40cm. Jest to krzew długowieczny, który może cieszyć nas owocowaniem nawet przez około 35 lat. W okresie zimowym i wiosennym, jagody goji pozbawione są liści.  Jagody Goji charakteryzują się wyjątkowo soczystymi owocami w kolorze krwisto czerwonym o owalnie wydłużonym kształcie. Kwiaty jagód goji są fioletowo - różowe, stanowiąc piękną ozdobę naszych ogrodów. Owoce jagód goji możemy zjadać surowe, wprost po umyciu z krzaka, jak również przygotować z nich apetyczne przetwory, soki czy napary z suszonych liści. Jagody cena, która jest niezwykle przystępna sprawia, że możemy nimi obsadzić duże powierzchnie naszych ogrodów, czy stworzyć z ich udziałem wyjątkowe kompozycję w donicach naszych tarasów i balkonów. 

Krzaki jagód są jednymi z cieszących się największym zainteresowaniem wśród posiadaczy własnych terenów zielonych czy rekreacyjnych. Doskonały wygląd idący w parze z praktycznym zastosowaniem sprawia, że własne jagody chce mieć każdy z nas. Przekonaj się osobiście i wybierz jedną z odmian, która wpisze się w Twoje indywidualne potrzeby i oczekiwania. Do dzieła!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl